ZÁVOD SVĚCENÁ OSMAČTYŘICÍTKA - SHOT CARP TEAM

Náš Shot Carp Team se ve dnech 1.5 - 3.5.2014 zúčasnil závodu Svěcená Osmačtyřicítka.

Vyrazili jsme brzy ráno, abychom tam na desátou byli. Cesta byla příjemná a těšili jsme se na pěkné úlovky, které na nás, jak jsme si mysleli, čekaly. Když jsme přijeli na místo určení, rybník Svěcený o rozloze 10ha, voda vypadala hezky zarybněně, i když nás odrazovalo pravidlo: 'Krmit pouze s PVA.' Vylosovali jsme si molo s číslem 14, které k lovu nebylo nejvhodnější. I přesto jsme ale doufali ve slušný výsledek.

Nanosili jsme věci na molo, připravili návazce, PVA punčochy, olova o správné gramáži a ve 12:00 jsme dostali pokyn k nahození. Podle očekávání, zakrmování pouze s PVA, nepřineslo prvních 12 hodin žádný úlovek ani jednomu ze šestnácti teamů.

K ránu bylo uloveno pár kaprů okolo padesáti centimetrů a můj teamový kolega, Josef Hospodka, ulovil v 7:10 zatím největšího kapra 65cm 5,2kg. Následujících 24 hodin jsme byli bez úlovku a pár teamů na výhodnějších lovných místech tahali "násaďáky".

Až druhého dne ráno v 7:30 jsme si potvrdili největší rybu závodů 81cm 9,2kg.

Za 20 minut se mi povedla další bodovaná ryba 60cm 4,3kg. Završil to kapr okolo deváté hodiny. Násaďák o váze 2,4kg a závod ve 12:00 3. 5. 2014 skončil.

Závod dokončilo pouze 13 teamů, 3 to pro neulovení žádné ryby vzdali v půlce závodu.

Celkově jsme skončili 4. a vyhráli jsme největší rybu závodu.

Používali jsme: pasty jahoda-oliheň, banán-mušle a boilies banán-mušle 13mm, 17mm jahoda-oliheň 13mm a monster crab-ananas 17mm.

Těšíme se na další společné zážitky u vody a na závodech a doufáme, že to bude stále jen lepší…

Za Shot Carp Team,Tomáš Procházka