ČR - ASUÁN

Zdravím všechny kamarády a kolegy z Páry z navijáku, po prvních vycházkách na svazové vody a prvních pár kapřících okolo 45 cm, které se nám s Patrikem povedlo chytit během pár hodin, jsme se konečně dostali na první víkendovou výpravu na soukromý revír Asuan Mladoňovice.
Plní očekávání, natěšení, jsme v pátek ráno přijeli do deštivého a profoukaného dne okolo 4 stupňů, kdy opravdu bylo těžké na vodě udržet člun, kde vítr s námi mlátil na všechny strany, ale i tak se nám podařilo zakrmit a zavést první nástrahy. Pak plní očekávání jsme čekali na první záběr a těšili se na nějakou pěknou asuanskou rybu, které tam jistě plavou. Bohužel opak byl pravdou a my od pátku až do sobotního rána neměli ani píp. V sobotu dopoledne po několika změnách taktiky a zkoušení různých druhů boilies a různých míst se konečně dostavil první záběr na ananasovou plovku pr. 10 namočenou v esenci ananas a k ní přidáno PVA s mixem pelet. Výsledek byl první lín 47 cm. Říkali jsme si pán bůh zaplať konečně první záběr. V sobotu odpoledne bylo to samé, kde stejné nástraze neodolal lín č.2, který měl 51 cm. Ten se podařil vytáhnout mojí dceři Karolíně. Do nedělního oběda, kdy jsme po obědě začali balit se už vůbec nic nestalo.
Na této vodě se mi ještě nestalo, že bych za výpravu nechytil kapra, ale ani tohle mě neodradí od toho, se sem zpátky vrátit a nějakého asuanského mohykána chytit, kteří tady opravdu jsou. I tak jsme s týmem prožili nádherný víkend v přírodě.
PS: nestahuj kalhoty, když brod je ještě daleko, sezóna teprve začíná.
Všem přeji hodně úlovků ( chyť a pusť), Ruda