ČR - STARÁ PÍSKOVNA V ROUDNICI

Zdravím všechny rybáře a rybářky, ve dnech 31.8.-4.9.2016 jsem se svým kamarádem Honzou Svobodou strávil výpravu snů na Staré pískovně v Roudnici. Na této výpravě jsme zvolili novinku pro rok 2017 PZN2. Bylo to boilie, o kterém jsme nevěděli co od něho můžeme očekávat a proto jsme byli plný očekávání, jak toto boilie bude fungovat. Vezli jsme si s sebou 15 kg boilie, 2 pasty, 1 dip a 50 kg partiklu.

Jelikož jsme se na tuto výpravu dobře připravili a boilie už nám dorazilo 14 dní před výpravou, tak jsme neváhali a okamžitě jsme půl kila boilie zalili dipem stejné příchutě. Při příjezdu na pískovnu, vyzvednutí povolenky a prohození pár slov se správcem pískovny, jsme se dozvěděli, že ryby moc nespolupracujou. Při příjezdu na chatku číslo 10 jsme si prostudovali mapu hloubek a následně jsme si ještě pro jistotu námi vytypovaná místa prohodili markerem. Pak přišlo první zakrmení, náhozy a my byli napnutý, kdy přijde první záběr. Pod háček jsme dávali dvě dipované koule průměr 17 obalené v pastě. Tato varianta se nám postupem času ukázala jako správná volba. První záběr přišel po 3 hodinách a to kapr 15,5 kg a my opět zakrmili partiklem a přihodili další dávku PZN2. Ryby nám začaly spolupracovat po dvou hodinách až do tmy. Přes noc byl klid a nás vzbudil akorát námi nastavený budík na 6 hodinu.

S Jéňou jsme se na sebe podívali a řekli jsme si, že tudy cesta nepovede. Po 6 hodině ranní začal partikl a boilie lítat do vody, po dvou hodinách se dostavil konečně záběr a my si řekli, že tohle je ta správná cesta a takto jsme to dělali po celou dobu naší výpravy. ( ve dne i v noci) Naše práce vyvrcholila v sobotu v 6.45, kdy mi přišel můj osobák kapr 22,3 kg a já byl spokojený, unavený a šťastný, že jsem konečně přelstil kapra nad 20 kg a pak jsem si přál, aby i Honzovi přišla větší ryba. A ona přišla, sice to není jeho osobák, ale kapr o váze 17 kg, byl naším druhým největším úlovkem.

Celkem na této výpravě jsme udělali 49 záběrů a z toho se na podložku podívalo 37 kaprů. Z 37 kaprů bylo 12 kaprů pod 10 kg , 19 kaprů bylo od 10 do 15 kg a 6 kaprů bylo nad 15 kg.

Za tuto vydařenou výpravu, děkuji hlavně Ondrovi za vydařené boilie PZN2 a dále kamarádovi Honzovi, za to, že jsme to nevzdali a makali až do samého konce výpravy.

Všem přeji spoustu nádherných úlovků… Ruda

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení