ČR - STARÁ PÍSKOVNA V ROUDNICI

Zdravím všechny rybáře a rybářky, ve dnech 31.8.-4.9.2016 jsem se svým kamarádem Honzou Svobodou strávil výpravu snů na Staré pískovně v Roudnici. Na této výpravě jsme zvolili novinku pro rok 2017 PZN2. Bylo to boilie, o kterém jsme nevěděli co od něho můžeme očekávat a proto jsme byli plný očekávání, jak toto boilie bude fungovat. Vezli jsme si s sebou 15 kg boilie, 2 pasty, 1 dip a 50 kg partiklu.

Jelikož jsme se na tuto výpravu dobře připravili a boilie už nám dorazilo 14 dní před výpravou, tak jsme neváhali a okamžitě jsme půl kila boilie zalili dipem stejné příchutě. Při příjezdu na pískovnu, vyzvednutí povolenky a prohození pár slov se správcem pískovny, jsme se dozvěděli, že ryby moc nespolupracujou. Při příjezdu na chatku číslo 10 jsme si prostudovali mapu hloubek a následně jsme si ještě pro jistotu námi vytypovaná místa prohodili markerem. Pak přišlo první zakrmení, náhozy a my byli napnutý, kdy přijde první záběr. Pod háček jsme dávali dvě dipované koule průměr 17 obalené v pastě. Tato varianta se nám postupem času ukázala jako správná volba. První záběr přišel po 3 hodinách a to kapr 15,5 kg a my opět zakrmili partiklem a přihodili další dávku PZN2. Ryby nám začaly spolupracovat po dvou hodinách až do tmy. Přes noc byl klid a nás vzbudil akorát námi nastavený budík na 6 hodinu.

S Jéňou jsme se na sebe podívali a řekli jsme si, že tudy cesta nepovede. Po 6 hodině ranní začal partikl a boilie lítat do vody, po dvou hodinách se dostavil konečně záběr a my si řekli, že tohle je ta správná cesta a takto jsme to dělali po celou dobu naší výpravy. ( ve dne i v noci) Naše práce vyvrcholila v sobotu v 6.45, kdy mi přišel můj osobák kapr 22,3 kg a já byl spokojený, unavený a šťastný, že jsem konečně přelstil kapra nad 20 kg a pak jsem si přál, aby i Honzovi přišla větší ryba. A ona přišla, sice to není jeho osobák, ale kapr o váze 17 kg, byl naším druhým největším úlovkem.

Celkem na této výpravě jsme udělali 49 záběrů a z toho se na podložku podívalo 37 kaprů. Z 37 kaprů bylo 12 kaprů pod 10 kg , 19 kaprů bylo od 10 do 15 kg a 6 kaprů bylo nad 15 kg.

Za tuto vydařenou výpravu, děkuji hlavně Ondrovi za vydařené boilie PZN2 a dále kamarádovi Honzovi, za to, že jsme to nevzdali a makali až do samého konce výpravy.

Všem přeji spoustu nádherných úlovků… Ruda