HADINA V HUMPOLCI - TESTER PEPAN OBŮRKA

Ahoj přátelé,

čas utíká jak voda a už je to zas 14 dnů od výpravy, kde jsem se opravdu vyřádil. Naskytla se mi možnost zarybařit si letos ještě na 13 ha vodě jménem Hadina v Humpolci, kde se chytá nonstop dle dostupných informací do konce září.

Z domova jsem vyjel v pondělí v 1 ráno. Odjezd jsem naplánoval na úterý večer. Po příjezdu jsem částečně obešel rybník a zvolil místo kus od hráze. Tato voda je známá tím, že je velmi mělká. Hloubka na mých lovných místech byla od 2 do necelých 3 m.

Za tmy proběhla klasická rutina v podobě příprav krmení a zázemí. U vody nebyla ani noha, a tak jsem měl maximální komfort a klídek. S rozedněním se přihrnulo rybařit, jak je zde zvykem, kolem 20 důchodců a další rybáři s roční povolenkou se zde točili jak vrtule u větrníku.

Nicméně na první záběr jsem čekal poměrně dlouho a k 13 hodině se opatrně rozjel poprvé pravý prut, který byl nejblíže k hrázi. Výsledek kapr kolem 8 kilo, nástraha boilies jahoda-oliheň. Nahazuji a v zápětí přichází další záběr! Stejný prut, ale tentokrát hrčák jak čert. Zasekávám a okamžitě cítím menší rybu. V tom další jízda z leva, najednou mám v ruce 2 pruty a přemýšlím, kterou rybu zdolávat dříve dle tahu. Další dávku adrenalinu do mě pouští opatrná jízda na posledním prutu ve stojanu. Tři pruty už nepoberu a tak poslední prut jen přisekávám a vracím do stojanu. Nebudu tu zdlouhavě popisovat zdolávání, a tak všechny 3 ryby končí úspěšně na podložce viz foto, dvě z toho 8+. Super! Po půl dni bez záběru hnedka nálož. Po této akci jsem potahal ještě 4 menší šupíky a vše se postupně uklidnilo s přicházejícím večerem. I rybáři zmizeli jak pára nad hrncem. Každopádně jsem dokrmil ještě místa půl kilovým mixem boilies řady extra speciál a půl kilem řady speciál od Páry z navijáku.

Abych nezapomněl, tak k večeru se za strejdou Pepou přijel podívat budoucí tahoun Universalu, náš Davča viz. foto.

Tma jako by vyslala kapry na misi za potravou a o půl 7 se rozjíždí další kolotoč záběrů. Tahám jak šupíky, tak i lysce různých velikostí a forem. Nicméně mě potěšilo, že převažovaly ryby od 8 kilo do 12+! Šlapalo to v podstatě až do rána, časové prodlevy byly minimální…. Ve 4 ráno se zvedá silnější vítr a já celkem unavený vstávám k další rybě. Při zdolávání se mi rozjíždí i druhý prut, a tak obě ryby cca 6-7 kilo zdolávám a obratem pouštím, ovšem znovu už nenahazuji.

Hodně ryb jsem po půlnoci už ani nefotil. Studené ruce a samospoušť v noci bez nasvícení je opravdu peklo!! Než se trochu fotka povede s rybou, která se při focení ani nehne je celkem mazec! Dávám budík na půl 7 a jdu zalehnout.

V úterý dopoledne se opět opakuje scénář z předešlého dne. Ani ťuk, až na jednu výjimku 6+.
Odpoledne, stejně jak v pondělí, přicházejí první záběry, ale od menších ryb. Přesto se našli 2 kapři co stáli ve větrném a chladném počasí za detailnější fotku. Oba však naprosto rozdílní, jeden dlouhán a druhý jak koule s váhou olizující hranici 13 kilo. Další nářez přichází se setměním. Už mám sbalené vše krom prutů a záběry přicházejí ve velkém. Největší ryby ztrácím, a tak je na čase mazat domů.

Na této krátké výpravě jsem úspěšně zdolal 29 karů a pár jich popadalo. Jako vždy jsem používal nástrahy od firmy Pára z navijáku. TOP příchutěmi na této vodě se staly banán-mušle, jahoda-oliheň, ryba-oliheň, ořech-kreveta v průměru 13 a 17, pochopitelně obalené v pastě stejné příchutě!!

Jinak bych chtěl vypíchnout jak se někteří důchodci a místní rybáři chovají k uloveným rybám. Podložka pod rybu je pro ně asi nadčasový pojem. Několikrát jsem byl svědkem jak rybář vytáhl menšího kapra z vody za vlasec a vláčel ho po písčitém břehu až k sobě. Velcí kapři nemají třeba i kus tlamky. Další trend na této vodě je asi výměna ryb ve vezírku za větší a nezapisování úlovků, jak při vložení do saku, tak při odchodu od vody.. Jinak za 2 dny rybaření ani jedna kontrola, což mě hodně zamrzelo na vodě pod takovýmto tlakem, tak že na to mohu napsat jen hodně zdraví…

Loučím se tedy tímto smutným závěrem a přeji vše dobré poctivým sportovním rybářům i rybářkám, pro které chodit na ryby znamená více než ulovit kus masa.

Přeji příjemné chvíle u vody a ať se kouří z navijáku!

Za Carp Team Universa & Pára z navijáku zdraví tester Pepan.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení