HADINA V HUMPOLCI - TESTER PEPAN OBŮRKA

Ahoj přátelé,

čas utíká jak voda a už je to zas 14 dnů od výpravy, kde jsem se opravdu vyřádil. Naskytla se mi možnost zarybařit si letos ještě na 13 ha vodě jménem Hadina v Humpolci, kde se chytá nonstop dle dostupných informací do konce září.

Z domova jsem vyjel v pondělí v 1 ráno. Odjezd jsem naplánoval na úterý večer. Po příjezdu jsem částečně obešel rybník a zvolil místo kus od hráze. Tato voda je známá tím, že je velmi mělká. Hloubka na mých lovných místech byla od 2 do necelých 3 m.

Za tmy proběhla klasická rutina v podobě příprav krmení a zázemí. U vody nebyla ani noha, a tak jsem měl maximální komfort a klídek. S rozedněním se přihrnulo rybařit, jak je zde zvykem, kolem 20 důchodců a další rybáři s roční povolenkou se zde točili jak vrtule u větrníku.

Nicméně na první záběr jsem čekal poměrně dlouho a k 13 hodině se opatrně rozjel poprvé pravý prut, který byl nejblíže k hrázi. Výsledek kapr kolem 8 kilo, nástraha boilies jahoda-oliheň. Nahazuji a v zápětí přichází další záběr! Stejný prut, ale tentokrát hrčák jak čert. Zasekávám a okamžitě cítím menší rybu. V tom další jízda z leva, najednou mám v ruce 2 pruty a přemýšlím, kterou rybu zdolávat dříve dle tahu. Další dávku adrenalinu do mě pouští opatrná jízda na posledním prutu ve stojanu. Tři pruty už nepoberu a tak poslední prut jen přisekávám a vracím do stojanu. Nebudu tu zdlouhavě popisovat zdolávání, a tak všechny 3 ryby končí úspěšně na podložce viz foto, dvě z toho 8+. Super! Po půl dni bez záběru hnedka nálož. Po této akci jsem potahal ještě 4 menší šupíky a vše se postupně uklidnilo s přicházejícím večerem. I rybáři zmizeli jak pára nad hrncem. Každopádně jsem dokrmil ještě místa půl kilovým mixem boilies řady extra speciál a půl kilem řady speciál od Páry z navijáku.

Abych nezapomněl, tak k večeru se za strejdou Pepou přijel podívat budoucí tahoun Universalu, náš Davča viz. foto.

Tma jako by vyslala kapry na misi za potravou a o půl 7 se rozjíždí další kolotoč záběrů. Tahám jak šupíky, tak i lysce různých velikostí a forem. Nicméně mě potěšilo, že převažovaly ryby od 8 kilo do 12+! Šlapalo to v podstatě až do rána, časové prodlevy byly minimální…. Ve 4 ráno se zvedá silnější vítr a já celkem unavený vstávám k další rybě. Při zdolávání se mi rozjíždí i druhý prut, a tak obě ryby cca 6-7 kilo zdolávám a obratem pouštím, ovšem znovu už nenahazuji.

Hodně ryb jsem po půlnoci už ani nefotil. Studené ruce a samospoušť v noci bez nasvícení je opravdu peklo!! Než se trochu fotka povede s rybou, která se při focení ani nehne je celkem mazec! Dávám budík na půl 7 a jdu zalehnout.

V úterý dopoledne se opět opakuje scénář z předešlého dne. Ani ťuk, až na jednu výjimku 6+.
Odpoledne, stejně jak v pondělí, přicházejí první záběry, ale od menších ryb. Přesto se našli 2 kapři co stáli ve větrném a chladném počasí za detailnější fotku. Oba však naprosto rozdílní, jeden dlouhán a druhý jak koule s váhou olizující hranici 13 kilo. Další nářez přichází se setměním. Už mám sbalené vše krom prutů a záběry přicházejí ve velkém. Největší ryby ztrácím, a tak je na čase mazat domů.

Na této krátké výpravě jsem úspěšně zdolal 29 karů a pár jich popadalo. Jako vždy jsem používal nástrahy od firmy Pára z navijáku. TOP příchutěmi na této vodě se staly banán-mušle, jahoda-oliheň, ryba-oliheň, ořech-kreveta v průměru 13 a 17, pochopitelně obalené v pastě stejné příchutě!!

Jinak bych chtěl vypíchnout jak se někteří důchodci a místní rybáři chovají k uloveným rybám. Podložka pod rybu je pro ně asi nadčasový pojem. Několikrát jsem byl svědkem jak rybář vytáhl menšího kapra z vody za vlasec a vláčel ho po písčitém břehu až k sobě. Velcí kapři nemají třeba i kus tlamky. Další trend na této vodě je asi výměna ryb ve vezírku za větší a nezapisování úlovků, jak při vložení do saku, tak při odchodu od vody.. Jinak za 2 dny rybaření ani jedna kontrola, což mě hodně zamrzelo na vodě pod takovýmto tlakem, tak že na to mohu napsat jen hodně zdraví…

Loučím se tedy tímto smutným závěrem a přeji vše dobré poctivým sportovním rybářům i rybářkám, pro které chodit na ryby znamená více než ulovit kus masa.

Přeji příjemné chvíle u vody a ať se kouří z navijáku!

Za Carp Team Universa & Pára z navijáku zdraví tester Pepan.