LETNÍ ŘÁDĚNÍ NA ASUANU

Zdravím příznivce páry,
letos jsem si připravil 4 letní výpravy na rybník Asuan, kde jsme s rodinou chytali na 3 různých místech. Byli jsme na mělčině, hrázi a ve středu rybníka. Na první výpravu jsem vyrazil s manželkou, kde jsme byli na hrázi, kdy po příjezdu na hráz mi rybáři říkali, ani to nevybaluj nemá to cenu, ryby neberou. Jenže tito rybáři neznají sílu koulí PZN. Když jsme vybalili 3 pruty, nastražili jsme návnadu PZN3, PZN2 a Ďábelskou jahodu. Během prvních pár hodin jsem na všechny pruty dal nástrahu PZN3 a to co se dělo přes noc nechápali ani okolní rybáři. Každou půlhodinu jsme s manželkou tahali ryby. Při této výpravě jsme nachytali 15 nádherných kaprů kolem 11 kg a ten největší vážil 15,5 kg.
Na druhé výpravě, kdy jsme byli na mělčině jsem s sebou vzal Patrika a tchána, kde jsme si udělali mezi sebou menší závody, kdy každý chytal na jeden prut. Na této výpravě jsme nachytali 20 kaprů, kdy jsem chytil největšího kapra 16,80 kg. Tchán, který je zvyklý ze svazových vod chytat spíše menší ryby, se nestačil divit, jaké mají na Asuanu krásné, zdravé ryby.
Třetí výprava byla, tak nevinná, kdy mi chlapi zavolali jestli bych jim nepomohl a nedělal přes víkend správce. Tím pádem jsem nahodil pruty před hlavní chatou a v sobotu před polednem jsem vytáhl kapra 22 kg. Pak jsem se spíše věnoval správcování než chytání.
Čtvrtá výprava byla nejdelší a na kterou jsme se moc těšili. S Patrikem jsme chytali od neděle do čtvrtka na hrázi a při nedělním příjezdu nás ryby krásně navnadily, během neděle jsme vytáhli 3 kapry a tak jsme si s Patrikem říkali, že by to mohlo být dobré, opak byl pravdou. Od pondělí do čtvrtka jsme nic nechytli, až při čtvrtečním dopoledne, kdy jsme začali balit nám to začalo brát. Vytáhli jsme 3 ryby, kdy se Patrikovi podařilo chytnou 18 kg kapra.

DYCKY PÁRA Ruda