NOVÝ OSOBÁČEK

Zdravím všechny slušné rybáře, párolovce a příznivce Páry.
V pátek 30. srpna jsem se svou drahou polovičku a rybářským kolegou vyrazil na víkendovou výpravu na Jezero Kopa u Kostelce nad Labem. Po příjezdu a vyřízení všech formalit, kdy nám paní spravcová zdělila, že vzhledem k tropickým teplotám, které nastaly, je aktivita ryb téměř nulová a bez záběru. Toto nám potvrdili i rybáři na okolních místech, ale ryby se ukazovaly skoro pořád na hladině a předváděly nám své skokanské umění.
Po vybalení a přípravě věcí na našem lovném místě jsem si označil místo bojkou a zakrmil směsí pelet, boilie a řepkou s kukuřicí. V noci na sobotu téměř žádná aktivita a na břeh se podívali pouze dva kapříci.
V sobotním ránu jsem znova zakrmil a zavezl oba dva pruty ke své bojce. Měl jsem bohužel několik záběru, kdy jsem o ryby bohužel přišel. Po opětovném zavezení a přikrmení se v pozdním odpoledne ozvala velká jízda a téměř po půl hodinovém boji se na podložku podíval krásný amur 95 cm, což jsem v tomto počasí a aktivitě ryb považoval za úspěch. To jsem ještě netušil co radostného mě čeká ve večerních hodinách.
Po opětovném zavezení prutů a přikrmení místa jsem se po příjezdu na břeh věnoval také nakrmení své osoby a mé milované. Po setmění se téměř nečekaně ozvala rána do prutu a velká jízda. Po dlouhém boji, kdy nebyl čas pozorovat minuty se do podběráku a na podložku dostal krásný kapr. Nejdříve jsem myslel, že jsem na svém maximu. Ale po změření a zvážení, po odečtu váhy svého saku jsem zjistil, že mám svůj nový osobáček a zavládla obrovská radost.
Kapří drobeček měřil 99 cm a vážil 20 kg a tímto jsem si vytvořil svůj nový osobáček.
A do nedělního poledne, než jsme odjížděli jsme na břeh dostali ještě pár krásných ryb.
Ale nejde o velikosti ryb, ale o krásně strávený víkend u vody s lidmi, které máte rádi. Život je krátký, a proto užívejte každou chvíli u vody a s lidmi, který vás mají rádi.
Přeji všem mnoho krásných chvil u vody a krásné rybky všech velikostí.
S pozdravem za Páru z Navijáku, Honza Pokorný.