Míra a jeho výpravička

Ahoj kamarádi
Po delší době (rodičovské povinnosti a dovolená), jsem se konečně zase dostal na ryby.
Parťák Dan tentokrát nemohl a tak ho zastoupil můj kamarád Martin, který bohužel kvůli práci u rybářů v Pohořelicích nemá na samotný lov moc času.
Tentokrát to však klaplo a před námi bylo cca 48hodin lovu. Jeli jsme na můj milovaný soukromý revír Příseka, nedaleko Jihlavy. Zbylo na nás místo přímo na hrázi, což vzhledem k teplotám kolem 25 stupňů nebylo moc ideální. Jezdím sem už léta, ale tohle místo mě nikdy moc nelákalo, jenže tentokrát jiné nebylo. Čekal jsem, že pokud uděláme rybu, bude to v noci až sleze teplota dolů. První den se nic nedělo, ale přijel kamarád za námi tak jsme si povídali a grilovali a večer padla nějaká ta lahvinka.
V 23.45 jsme šli spát. Přesně v 00.00hod se ozval můj hlásič a následovala jízda na prut podél stavidla. Po 10minutách už mi Martin podebíral kapra do podběráku. Po nasvícení podložky vidíme krásného lysce. Váha 13,10 kg a 85 cm. Po focení a puštění jsme šli znovu spát. Ještě jsem řekl Martinovi, že je na řadě a usnul jsem. Ve 2.30 opět jízda od stavidla, ale tentokrát Martin. Opět kapřík a tentokrát 85cm-10,50kg. Ráno ještě každý měl jednu jízdu, ale oba zásek do prázdna. Pak stejně jako den před tím, celý den ani klep. Večer opět gril v akci, ale z rozjímání nás vyrušila bouřka. Neměla naštěstí dlouhého trvání, ale ryby nikde. Na celém rybníku krom jeseterů se nic nedělo. Šli jsme spát a já věřil ještě v jeden záběr. A opět v 2.30 brutální jízda a 20 minutový boj.
Říkám Martinovi, že to bude určitě dlouhej, zavalitej šupináč podle způsobu boje. No a opět trefa.
V podložce se nám válí šupík 94cm-14,22kg. Do rána už se nic nedělo, ale přesně v 6.30 mi začal zvonit budík a zároveň jsem dostal padák a tak hned letím k prutu a zasekávám a hladinu hned proráží jeseter. Za chvilku je u břehu metrové mimino jesetera sibiřského. Vyháčkovávám ho hned ve vodě. Pak už se nic neděje, balíme a odjíždíme.
Ryby mi přišly na ďábelskou jahodu s pepřovou plovkou.
Tak zas příště od vody.
Čus Míra Látera
Jihlava city

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení