Mirdovi se povedl jeden z největších místních kaprů jménem Pittbul

Ahoj kamarádi, posílám druhý report od vody, ale tentokrát jsem rybník Asuán vyměnil za Přísecký a strejdu nahradil kolega a kamarád Petr.
Příjezd byl v pátek v dopoledních hodinách. Petr už tam na mě čekal a pomohl mi nanosit věci na naše lovné místo. Poté jsme připravovali krmení a probírali taktiku.Příseka není vůbec lehká voda spíše naopak. Ryby se loví z 90% z druhé strany a montáže se pokládají tak metr, dva od břehu. Všude jsou kořeny nebo větve a při každém záběru se člověk modlí, aby mu to ryba neuřízla. A když ne o větev či kořen tak to umí o veliké škeble, kterých je zde víc než dost. A když se vyhnete i škeblím tak vám to přecvakne třeba i rak. Ale dále k výpravě.
Na jeden prut jsme každý dávali boilies ďábelská jahoda a na druhý chilli - broskev.
Ryby parádně spolupracovaly a braly až do večera.
Samozřejmě nám to několikrát upálily třeba i v pletence na návazci nebo těsně nad ním. Prostě jsou tam doma a ví přesně kam mají zamířit. Večer se hnalo na velikou bouřku, ale nakonec to šlo okolo nás, ale ryby přestaly spolupracovat.
Přesně naopak než by člověk řekl. Ale my co tam jezdíme častěji už víme, že místní ryby se prostě nastudovat nedají. Možná, že záběry mám nejčastěji mezi 7-10 hodinou ranní. Nejinak tomu bylo i v sobotu ráno. Jen sem vyvezl pruty a šel se nasnídat, tak Flacarpy začaly ódu na záběr. Že mi spadla bábovka do jehličí a polil jsem se kávou snad ani nebudu rozmazávat.
Ale po 20 minutách boje u břehu jsem přišel na to, že to vše stálo za to. Unavený a plný adrenalinu jsem spatřil pod hladinou tělo velkého šupináče a po podebrání a položení do podložky mě málem jeblo.
Jeden z největších místních kaprů. Zvolal jsem Pittbul, načež málem ještě kleplo kolegu Petra. Vysvětlil jsem mu, že takhle se tu říká tomuto kaprovi, kvůli jeho krátké tlamě.
Proběhlo vážení a měření a novej osobáček byl na světě. Pittbul měl 98cm a 21kg. Mazec. Zajímavé je, že se mi zase povedl kapr 20+ v květnu, když mám narozeniny. A pak že kouzla a čáry neexistují.
Ryby i nadále braly a do neděle se nám povedlo asi 8 kaprů, 3 jeseteři a 4 amuři - viz foto.
Letos je to zatím super rybařina. Koule fungují tak jak mají.
Po dvou víkendech kdy mě a mým kolegům prošlo rukama 400 kg ryb se teď na pár týdnů odmlčím, ale v červnu někdy se snad zase ozvu s reportem od vody.
Mějte se všichni krásně a ať ryby berou.
Mirda Látera, Jihlava