Výprava na rybník Asuán

Ahoj přátelé Párolovci
Krátké info z rybníka Asuán. Od 12.5. do15.5.jsem se se strejdou vypravil na rybník Asuán. Jako vždy jsme měli místo na mělčině.
A jako vždy se nám na něm dařilo. Někdy je to více, jindy méně. Tentokrát se podařilo odhadnout i termín tak, že kapři byli těsně před třením a bylo jich na mělčině opravdu hodně a najížděli mezi třící se cejny. Řekl jsem strýčkovi, že tuto dobu jsem chytl i předloni a že to byla super chytačka i když už měli kapři břicha plná jiker a mlíčí. Strejda se trochu bál, ale nakonec jsem měl pravdu a výprava byla celkem úspěšná. Většina ryb přišla na jahodu chili a pár na Ronnie rig bílá pop up v esenci česnek od Páry.
Správci revíru nám říkali, že se na celém rybníku sem tam chytne ryba, ale žádné velké braní i když ryby pěkné. Tak jsme byli plni očekávání a pustili se do práce. Po vytypování míst jsme vyvezli pruty a po pár hodinách to začalo. Každý den jsme vytáhli v 22.00 pruty a šli spát. Ráno v pět hodin už jsme zase byli na značkách a vyváželi pruty. Výsledkem bylo 28 záběrů z nichž jsme 22 proměnili, tři kapři nám montáž uřízli a tři souboj vyhráli a vyřízli se. Bylo to v teplém počasí dost náročné a tak jsme večer už padali na hubu. Takže spánek fungoval jako naše nabíječka, ale vyplatilo se. Nejmenší ryba měřila 75cm a nejlehčí 8,3kg,kinak od 9 do17kg.
Posílám pár fotek.
Za měsíc repete, tentokrát s kamarádem.
Snad se bude dařit i když už asi bude vedro.
Mějte se hezky a dávejte na sebe pozor.
Míra Látera, Jihlava