ODPOČINKOVÁ VÝPRAVA

Ahoj přátelé
Posílám info z výpravy na soukromý rybník v obci Kejžlice nedaleko Humpolce.
Přijeli jsme za naším kamarádem a správcem revíru Robertem. Robert s jeho přítelkyní vlastní krásný kus pozemku se soustavou několika rybníčků z nichž největší má 2,2 ha a právě zde jsme chytali. Tato výprava byla pojatá jako odpočinková a tak když jsme se všichni sešli, řešilo se u dobrého jídla a pití úplně všechno. Robert říkal, že ryby jdou tak náladově. Revír ukrývá pár desítek kaprů mezi 10-15 kg a spousty menších ryb. Tentokrát nešlo tolik o úlovky, prostě jsme se přijeli vysmradit. V rychlosti jsme nakrmili partiklem, PZN 4, Rybou - Olihní a už jsme debatovali o všem co se ve světě děje. První den o sobě daly ryby vědět hned a chytlo se jich 13, všech velikostí krom těch největších.
Něco přišlo i v noci a tak jsme se ráno pohybovali na čísle 22 kusů. Po snídani jsme se s Robertem vydali na exkurzi po jeho království. V menších tůních krmili pstruhy, líny a v dalším rybníčku kapříky, co jsou zde na vytírání. Ryby stávkovaly a tak jsme si zajeli koupit do hospůdky oběd a pak si užívali té přírody. Rybyčky zas začaly přijímat a tak jsme při kochání se okolní krajinou uďelali další záběry. Koule od Páry pracovaly spolehlivě, hlavně PZN 4 nám dávala zabrat a k večeru jí zdatně sekundoval i chleba z hladiny. My mlaskali u grilu a kapříci u hladiny. Kolikrát se stalo, že byla jízda na boilie i na kůrku. Celou tu krásu zdejší a pocit přírody co nám panelákovým dětem chybí, podtrhovalo i stádo ovcí s berany křížených s muflony. Dokonce se večer přišel podívat i jelen. Na toho už tak dobré vzpomínky nemáme. Pěkně jsme si na něj posvítili, viz. foto níže. Podařilo se nám zachytit tu zdejší nádheru na fotoaparát. V neděli ráno jsme si vytáhli každej kapříka. Celkem jsme ve třech zdolali 42 ryb. A po nacpání věcí do auta a rozloučení se, jsme nabrali kurz domov. Bylo to krásné, i když největší ryby měly jen mezi 70-77 cm. O to tu tentokrát nešlo.
S pozdravem
Míra Pára Jihlava city

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení