PÁRA Z NAVIJÁKU - DOMOUSNICE 29.6.2014 - TESTER JIŘÍ POKORNÝ

Domousnice 29.6.2014 - (chytání na 3h :)

Parametry : klasický kaprovitý návazec, nástraha - pasta mušle/banán.

Minulý čtvrtek jsem se vydal se svou milou jen tak na 3h chytat. Pro lov jsem zvolil lokalitu Domousnického rybníka Domousnice. Sotva jsme dorazili, začalo pršet. Takže jsem nahodil jen jeden prut. Vzhledem k chladnějšímu počasí jsem použil pastu - mušle/banán. Poctivě jsem zamaskoval návnadu a celý mokrý jsem se utíkal schovat do auta.

Na celém rybníce jsme v dešti zůstali jen 4 skalní rybáři :) Déšť sílil a záběry jezdily jeden za druhým. V záběrech byla taková rychlost a četnost, se kterou se jen tak nesetkávám.

Po uplynutí necelých 40ti minut, vidím jak mi policajt jede nahoru. Utíkám, zásek a byl tam! V prutu jsem cítil každý pohyb a cuknutí hlavou. Soudě podle frekvence cukání, jsem si zprvu myslel na menšího kapříka. Když jsem rybu dostal na 5m ke břehu a už se chtěl radovat, ale náhle si ryba rozhodla sednout ke dnu.

"Co teď?" ……. Nedalo se s ní hnout. Tak jsem rybě povolil a lehkým poklepáním na vlasec zkoušel svou poslední možnost. Náhle se rybka zvedla ze dna a já začal přivíjet. Nabírala na síle, takže jsem střídavě povoloval a přitahoval. Po 20minutách boje, byla ryba cca.2 metry od břehu a já jí poprvé spatřil celou. V tom se ukázalo, že to není Kapr, ale Jeseter Ruský. Celý jsem se třásl vzrušením. Poslal jsem přítelkyni ke kolegům pro podběrák. Vytáhli jsme ho na břeh. Nádhera. Používám háčky bez protihrotu. Ryba tím trpí nejméně. Vytáhl jsem mu háček z tlamy a ošetřil ranku.

Úchvatná ryba o délce 110cm a váze 9 kg byla neskutečná. Ještě nikdy se mi nepodařilo vytáhnout Jesetera Ruského v takové velikosti a síle. Rychle jsme si ho prohlédli a hurá zpátky do vody. Pouštění tak krásné ryby zpět, bylo nádherné.

Po vypuštění déšť ustal a já nahodil i druhý prut. V prvním případě jsem nástrahu zachoval a na druhý prut jsem zvolil rohlík "na plavanou".

Asi třikrát jsem nahazoval rohlík a pokaždé byl během vteřinky pryč, ale bráška už bohužel nepřišel. Promočení po 3 hodinách jsme jeli domů, ale na to, že se nám v tom dešti moc nechtělo, nádhera.

Padl můj osobní rekord :) Však posuďte sami :)

"Ať se kouří z navijáku! "

P.S: Ještě bych rád poděkoval kolegům za půjčení podběráku. Bez něj bych si nemohl vychutnat, tak skvělý úlovek.