PÁRA Z NAVIJÁKU - JEZERO BOREK - TESTER SAŠA HÁJEK

Zdravím Párolovce! Tak po delší pauze jsem konečně zase zde v síni slávy:-) Posílám své první letošní úlovky, což je tedy úplný výsměch oproti Vám co už máte nachytáno od ledna:-)

Nicméně vyrazil jsem na denní chytačku na Jezero Borek. Počasí tedy nic extra, bylo pod mrakem a foukal celkem studený vítr. Měl jsem rezervované místo, kde voda není hluboká. Ještě než jsem vybalil klacky, tak jsem musel otestovat novou raketu, kterou jsem si přidělal na svůj ,,sumčák', který se mi jen válel nevyužitý doma. K mému překvapení hází raketou celkem slušně a tak jsem si nastřílel pár dávek na lovná místa. Nekrmil jsem nějak moc, na každé místo cca 3 plné rakety partiklu. Nechápu jak jsem mohl dřív bez rakety vůbec existovat:-)

Konečně tedy už nahazuji a kochám se místní přírodou:-) Moc dlouho jsem se ale nekochal, protože asi cca 20 min po náhozu (prostě Pára) mi na pravý prut přichází ,,padák' jak lusk:-) Na nic nečekám a chopím se žezla. Přišel první kapřík 72 cm, krasně rostlý a zlatý. Měl jsem fakt radost, protože byl první letošní, což mi trošku tedy ujel vlak:-)Tak rychlý záběr mě celkem navnadil, tak házím do stejného místa. To už mi ryby dopřávají trochu klidu a následující asi 3 hoďky se neděje nic. To konkrétně třeba mě vůbec nevadí, protože jsem od přírody trochu laxní a když nejsou záběry, tak to spolehlivě dožene nějaké to masíčko na grilu, panáček a pár správných kolegů rybářů:-) Což zrovna nebyl tentokrát tenhle případ, ale příště snad bude.

Blížilo se pozdní odpoledne, vítr se otočil proti mě a sluníčko na mě jednou vykouklo asi na 5 min, trochu mě zahřálo a pak zase zmizelo. V záběry už jsem popravdě moc nedoufal, jeden úlovek jsem už měl a to mi ke štěstí stačilo. Najednou přichází jízda na prostřední prut a byl to celkem kalup. Na břeh dostávám šupiho 76 cm. V tuto chvíli už jsem byl plně uspokojen, ani neměním kouli, jen ji znova obaluji pastou a házím zpět. Jen co si sednu a chci si zapálit cigárko, tak právě nahozený prut se znova roztáčí. Tentokrát lysáček 74 cm a byl trošku bujný:-) Fotím, pouštím zpět a sedám si na vytouženou cigaretu:-) V tom přichází zase padáček a do jízdy, tentokrát na levý prut, aby mu to nebylo líto. Opět odkládám cigaretu a jdu do toho:-) Přišel se na mě podívat šupi 74 cm a vzhledem k nízké hladině nikotinu jsem mu zapomněl vyfotit ocas:-) Jinak se celkově omlouvám za kvalitu fotek pořízených telefonem na samospoušť, to ještě moc vychytané nemám.

Tak už se blížil ,,čas' a pomalu balím. Pro zajímavost jsem se podíval na čas focení a tihle 3 poslední bojovníci mi přišli za sebou během 45 minut a myslím si, že by tohle tempo ještě chvíli vydrželo. Ryby si hold řekli, že protáhnou toho lenocha na břehu a to se jim skutečně povedlo.

A teď teda k věci:-) Všechny ryby byly chycené na novinku Ananas o průměru 13 mm + pasta. Chytal jsem cca 30 - 40 m od břehu, voda celkem ještě studená a tak si troufám říci, že nové boilies Ananas funguje ve studené vodě. Krmil jsem, jak jsem již zmiňoval, jen partiklem a v poměrně malém množství. Stačí že je jezero Borek perfektně zarybněné a když člověk na ryby natrefí, tak si myslím, že ani moc krmit nemusí, jen k montáži třeba pár hrstí krmiva. Jinak doporučuji návštěvu tohoto jezera. Na Borek jsem jezdil i dříve, když to byla svazová voda a už tenkrát to byl jeden z nejlepších revírů v okolí Prahy, kde bylo hodně velkých ryb. Jako bonus posílám starou fotku s hejnem velkých tolstolobiků. Škoda, že nežerou jako kapři, protože zde jich je možná stovky:-) No a nyní je na jezeře perfektní zázemí, opravdu odveden kus práce při tvorbě míst, jezero je hodně rozlehlé a členité, o rybách ani nemluvím, ale hlavně mě osobně velmi vyhovuje, že se u jezera nemotají žádní jiní lidé než jen rybáři, s tím že půlka jezera je přístupná pouze lodí, takže tam jste úplně odříznutí od civilizace a celkově je tam klídek:-) Mezi místy jsou velké rozestupy a vzhledem k velikosti jezera máte opravdu prostor. Těším se sem na další výpravu a na další úlovky.

Tak zas příště.

Ať se hulí!

Ahoj Saša