PÁRA Z NAVIJÁKU - JEZERO BOREK - TESTER SAŠÁ HÁJEK

Zdravím Párolovce!

Minulý týden jsem podnikl jen 24 hodinovou výpravu opět na jezero Borek. Jezero bylo celkem obsazené, tak jsem vybíral pouze z pár zbývajících míst. Nakonec jsem zvolil opět místo, kde je mělčí voda. Jako první bonus jsem zjistil, že jsem si doma zapomněl batoh, kde mám všechny nástrahy, montáže, olova, jehlu atd., no prostě batoh bez kterého to fakt nejde. Naštěstí to u nás doma žilo a zajistil jsem si dovoz. Hlavně, že jsem měl láhvinku sebou, na tu jsem nezapomněl:-) Každopádně mě to od prvního náhozu zdrželo tak 40 min, což už mohli být 2 kapříci:-)Minimálně:-)

Tak konečně jsem dorazil na stanoviště. Počasí mi vyhovovalo. Pěkně větřík, sem tam nějaký mráček, ale bez deště a teplo. Vybaluji vercajk a nasazuji Játra-Česnek (2 x 17mm), RobinRed-Ořech (20 mm) a novinku Ananas (2 x 13mm). Opět nijak extra nekrmím. Měl jsem sebou cca 3 kg partiklu v kyblíku, který jsem k montážím rozházel raketou. Krmil jsem jen tím partiklem. Tak konečně otvírám lahvinku a čekám.

První záběry nenechaly na sebe dlouho čekat. První kapřík přišel na RobinRed-Ořech, po něm druhý na Ananas a pak pěkně do počtu třetí na Játra-Česnek, vše s pastou. K večeru za mnou přijíždí kamarád, který tentokrát nechytal a přijel jen na přes noc, na kukačku, což jsem byl rád, protože dobrý parťák je na rybách k nezaplacení, co se týče asistence při úlovcích, focení, podebírání atd. Dokrmuji zbytkem partiklu a záběry chodí tak nějak průběžně a vše kapříci tak kolem 75 cm +-, kterým už to nějak neprodlužuji a pouštím je rovnou u břehu. Od půlnoci nastává klid a jdeme ulehnout. Další várka záběrů přichází k ránu a to způsobem, že si už nemělo cenu jít lehnout. Co hoďka, tak 1 - 2 kapříci stejných rozměrů. Z lenosti už nedávám ani pasty a nepřemýšlím nad příchutěmi. Tak mi do ruky přistála Jahoda-Oliheň 20 mm, tak šup pěkně 2 pod sebou, což byla trefa do černého. Přišel lysáček 92 cm a velmi vypapaný buřtík!:-) Radost byla veliká, avšak přichází druhý bonus dne a to ten, že mi vypověděla službu váha:-( Myslel jsem si že si hodím mašli. Každopádně podle odhadu, tak 17 - 18 kg, posuďte sami:-) Tak nic, děláme kupu fotek a pouštíme ho zpět, aby se mohl vrátit k snídani:-) Nahazuji zpět Jahodu-Oliheň. Za nedlouho přichází další záběr a podle klacku žádné ořezávátko. Začíná brát dráhu do křovin u břehu a tak sedáme na loď a vycházíme mu vstříc:-) Do křoví jsem ho nepustil a když jsem ho měl u lodi, tak na mě vystrčil kebuli, udělal otočku a vypnul se. Nebyl takový jako předchozí kapr, ale pěkný byl. Zklamání ani nebylo, nečekaně:-) No a to už byl závěr rybačky.

Když to shrnu, tak za 24 hodin bylo chyceno celkem 11 kapříku, ty měli kolem těch 75 cm, jak jsem již zmiňoval + 1 těžkotonážník a 1 uprchlík:-) Opravdu nejvíc se osvědčila Jahoda-Oliheň, za ním hned Ananas, bronz získali Játra-Česnek a RobinRed-Ořech, který taky neostrouhal:-) Bylo jedno jestli jsem dával pastu nebo ne, převážná většina kaprů přišla na ,,suchou' kouli. Kvalitní kule prostě ani nepotřebují zatraktivňovat ;-) a s kombinací s dobrým revírem přímo smrtící:-)

Těším se na další výpravu, doufám že brzy, a nebudu na ní sám, to je pak jiná liga:-)

Mějte se hezky a roztáčejte cívky! Ahoj Saša