PÁRA Z NAVIJÁKU - JEZERO BOREK - TESTER SAŠA HÁJEK

Ahoj Páráci! Minulý víkend jsem podnikl čtyřdenní výpravu jak jinak než na jezero Borek. Na tuto výpravu jsem se těšil hlavně z důvodu, že byla na více dní a nebyl jsem na ní sám. Rozhodl se jet můj kamarád Lůďa s drahou polovičkou a s jejich malým ročním rybářem, pro kterého to byl opravdu zážitek. Dále za námi dorazil i druhý člen Franta rovněž s drahou polovičkou a jako ohon už jsem zbyl jen já s moji malou láhvinkou, se kterou nakonec řádil malý Lůďa v mé podložce:-).

Jako první jsem na jezero dorazil ve čtvrtek já. Počasí bylo podle mého gusta - pod mrakem a žádný pařák. Vybaluji všechny krámy, které ani nevím kde se pořád berou a konečně zakrmuji a nahazuji. K večeru přijíždí Lůďa s rodinou, tak jim jdu pomoci s věcmi. Oproti nim jsem byl jen jak na nějakém lehčím čundru, kolik toho měli:-).

Chvíli po setmění se mi rozjíždí první adept na novinku Ryba-Oliheň, 2 kule průměr 13mm. Na břeh dostávám kapříka 76 cm. Dostavuje se radost z první ryby a foto. Nahazuji znova Rybu-Oliheň a cca za 45 min další záběr. Tah byl solidní a boj také. Kapra už jsem měl u břehu a malý zrovna nebyl, odhadem kolem 10 kg. V tom selhává fluorocarbon a je fuč. Radost střídá zklamání, ale nic co se nedá překousnout:-). U prutů čučím asi ještě hodinu a jdu spát. V noci mě budí příposlech, tentokrát Játra-Česnek 2x 17mm a na břeh dostávám pěkně baculatého šupíka cca kolem 70 cm, a těch jemu podobných přišlo ještě pár přes noc. Ráno se budím s pocitem, že víkendová chytačka bude co do záběrů solidní, i přes den. V pátek přijíždí Franta a začíná být celkem hic, což nebylo dobré. Lehce ho i na to připravuji, že to asi nebude taková hitparáda. Ten mě samozřejmě ignoruje a těší se na nához. Každopádně hned na to volá Lůďa, že potřebuje asistenci. Na břeh dostává pěkného lysce 11 kg pro změnu na Ananas 17mm. Po příjezdu Franty pušky mlčí, sluníčko pálí, ale Lůďovi to nedá a hledá rybu. Všiml se, že kousíček od něj se zdržují kapříci u břehu. Tak mění taktiku a hází jednu montáž více méně pod nohy:-) Výsledek se dostavuje. Nám nic a Lůďa celkem chytá pravidelně a za ten den udělal asi 8 kusů mezi 6 - 8 kg, takže bylo jasné, že už asi bude králem výpravy.

Odpoledne přichází jízda konečně i Frantovi a já zase nic:-) Což mi nevadí, protože mám radost z toho co chytí kolegové a úspěch se počítá týmově! Vytáhl, jeho vlastně letos prvního, šupíka 9 kg na Ořech-Kreveta 25mm + pasta, ze které se nakonec stala koule výpravy, kdy předčila i takové velikány jako Játra-Česnek, MonsterCrab-Ananas nebo Jahoda Oliheň.

Z pátka na sobotu jako když utne. Záběry nepřichází a dokonce i Lůďa nehlásí nic extrémního. Pařák je větší než byl a tak jsem se smířil s tím, že už to taková chytačka nebude, ale věřil jsem večeru. Zkouším 13mm Ananas, Rybu-Oliheň 13mm…..atd,atd a nic. Franta zkouší halibut pelety, kukuřici a také nic. Ryby přestali díky horku žrát a bylo. Na večer instaluji Ořech-Kreveta 25mm + pasta. Po 22:00 najednou začali chodit záběry hodně rychle za sebou, asi celkem 5x během hodiny, a Franta v tom i tahá rybu výpravy kapra 86 cm a 12 kg. Je také pravda, že k večeru celkem zapršelo a byla lehčí bouřka, za co jsem byl rád. Vše přišlo jen na Ořech-Kreveta 25mm, což si myslím, že je celkem opomíjená příchuť mezi testery, která se moc v článcích neobjevuje. Ale každý má to své:-) Každopádně můj názor je, že si zaslouží pozornost! K ránu přichází ještě malý kapřík a to bylo vše. Na řadu přichází ,,vytoužené' balení věcí a kolem poledne odjíždíme i když bychom zůstali klidně i půl roku:-) Víkend to byl stejně vydařený, protože není nad to když jede parta, klídek u vody, nějaké to masíčko a kořalička:-)

Když shrnu výpravu, tak se celkem chytilo asi 25 kaprů, největší 11 a 12 kg, nejlepší nástraha Ořech-Kreveta 25mm a po ní hned Ananas 17mm a Ryba-Oliheň 13mm. Už abychom jeli zas! Tak příště. Zdraví Saša