PÁRA Z NAVIJÁKU - JEZERO DĚLOUŠ - TESTER DOMINIK BEZDĚKOVSKÝ

Můj článek bude úplně jiný, než obvykle, proto ho nazvu KAPR A OVOCE.

Proč zrovna tento název? Věřím, že masové boilies například oliheň, játra, kreveta, halibut atd atd…není vůbec špatná volba na chytáni kaprů nebo jeseterů. Je tu však jedno velké ale…Tím ale, je boilies od Páry z navijáku - Ananas, které bych vám chtěl tímto článkem doporučit.

U mě úplná topovka Boilies od Páry. Toto boilies dokáže rozbít známe firmy jako je MIKBAITS LK BAITS. Stačí jen trochu rozumět boliesu a jeho struktuře a také malinko máknout u vody. Boilies, ačkoliv na něm hodně záleží, je stále pouze 30 % úspěch na kapra či jinou rybu. Návazec musí být vždy přizpůsoben vodě, což je dalších 5% k úspěchu.

A kde jsou zbývající procenta? Zbývající procenta se nachází ve vlasci, vybavení, ale hlavně ve ZNALOSTECH.

Vypravil jsem se na jezero Dělouš, které se rozprostírá na ploše 26Ha a jedná se tak o jednu z větších soukromých vod na severu Čech. Není opravdu jednoduchá, popsal bych ji jako složitou a těžkou.Tak těžkou, že pokud nebudete makat, můžete celé hodiny, dny, týdny koukat na pruty, které zůstanou bez záběru. I já jsem toto zažil….. Drtivá porážka od vody jako je soukromák se hodně těžce snáší.

Teď se však vrátím k boiliesu Ananas, který pro vás testujeme po celý rok. Ať je jaro, léto nebo zima.
Abych upřesnil byl jsem v dubnu na vodě a měl jsem s sebou ananas + pop up boilies o velikosti 10 mm ananasu 17 mm. Za 2 dny bylo nachytáno 30 kaprů. Myslím si, že to je dost ryb na dvou denní výpravu. Ananas se dá, při troše kaprařského rozumu, používat i jako silná zbraň. Jako method mix doporučuji nadrtit kilový pytlík boiliesu do kybliku a to tak, aby vypadalo jako hrubé pískoviště, trochu řepky konopné semínko, lásku a úspěch se dostaví už jen proto, že jste něco udělali.

Kapr není hloupý a nikdy nebude. Kapr bude stále chytřejší a chytřejší. Pro nás proto bude lepší změnit montáže na plovoucí montáž nebo na maskovací, to je všechno plus ve vodě. Háček velikost 6 - 8 je ideální velikost. Pro kapraře jako jsem já, už velký háčky nefrčejí. Tímto vám chci říci, že každý boilies je dobrý, pokud vy důvěřujete, ale ananas je něco jako atomová bomba… Proto posílám pár fotek, abyste se přesvědčili sami. A abych dodal pro upřesnění, nejvíce kaprů bylo kolem 10 až 15 kg.