PÁRA Z NAVIJÁKU - PÍSKOVNA SAHARA - TESTER VOJTA DUFEK

Byl pátek odpoledne a já přemýšlel kam na ryby. Volba padla na pískovnu s názvem Sahara o tomto revíru jsem dostal nedávno info. Tak jsme si řekli ze ho na dvě noci vyzkoušíme. Po strastiplné cestě, při které jsme blouděním najeli asi o 80 km vice jsme konečně dorazili. Místa jsme měli rezervována na malém ostrově, kde jsme se vylodili. Stavěni bivaku a rozbalovaní všeho po tmě nebyla žádná hitparáda takže jsme nahodily až okolo 23:30 h.

Zakrmily jsme pouze par kuliček kobrou (ryba - oliheň, játra - česnek) a šli spát. První ryba si dala na čas, záběr přišel až k ránu ve 4:30 byl to krásny šupináč s váhou 13 kg. Takoví rozjezd by ušel v duchu jsme si přál aby váha dalších ryb postupně stoupala. Okolo 5 hodiny nám přišel double, já tahal menšího lysce, když se mi rozhrčel druhý naviják a kamarád Jarda zdolal taktéž lysce ale s váhou 12,5 kg. To bylo za první noc vše.

Kolega přemýšlel co změnit, jeho místo vůbec nejezdilo. Přes den jsme neudělali jediný záběr a tak zbyl čas na prozkoumání místa a plošné prokrmeni boiliesem peletami a kukuřicí.

Já se posunul o kousek vlevo a své montáže směřoval mezi ostrovy tak, aby se parťák mohl posunout blíže a tahali jsme oba. Večer to začalo - záběry chodily téměř pravidelně pul hodiny po náhozu. Ryby byly nesmírně bojovné a troufnu si říci že jsem ještě takové siláky nezažil. Povedl se druhy double a již oba spokojení jsme snili pouze o jedné jediné velké rybě. V noci jsem byl již tak namožený a unavený ze zdolávání, že jsem nechal jeden prut vytažený abych se trochu vyspal. Druhou noc mi přišla největší ryba výpravy a to lysec 13,5 kg čímž jsem si zvýšil osobák a byl štěstím bez sebe.

REKAPITULACE: za cca 32 hodin nachytáno okolo 16 ryb z toho bylo 12přes 10 kg z toho 4 byly okolo 13 kg.

Zachytali jsme si výborně presto odjíždíme se zvláštním pocitem… Pískovna je ještě mladá a není zde téměř žádná vegetace na ostrove bylo nesmírné vedro (byla koupel) a vítr. Ryby byly překrásné a jejich zdolávání bylo velice náročné, je zde velké množství kaprů přes 10 kg, kterými se k velikánům musíte prochytat. Přesto nám tato voda neučarovala a shodli jsme se, že jestli ji navštívíme, tak zřejmě nejdříve za rok.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení