PÁRA Z NAVIJÁKU - PÍSKOVNA SAHARA - TESTER VOJTA DUFEK

Byl pátek odpoledne a já přemýšlel kam na ryby. Volba padla na pískovnu s názvem Sahara o tomto revíru jsem dostal nedávno info. Tak jsme si řekli ze ho na dvě noci vyzkoušíme. Po strastiplné cestě, při které jsme blouděním najeli asi o 80 km vice jsme konečně dorazili. Místa jsme měli rezervována na malém ostrově, kde jsme se vylodili. Stavěni bivaku a rozbalovaní všeho po tmě nebyla žádná hitparáda takže jsme nahodily až okolo 23:30 h.

Zakrmily jsme pouze par kuliček kobrou (ryba - oliheň, játra - česnek) a šli spát. První ryba si dala na čas, záběr přišel až k ránu ve 4:30 byl to krásny šupináč s váhou 13 kg. Takoví rozjezd by ušel v duchu jsme si přál aby váha dalších ryb postupně stoupala. Okolo 5 hodiny nám přišel double, já tahal menšího lysce, když se mi rozhrčel druhý naviják a kamarád Jarda zdolal taktéž lysce ale s váhou 12,5 kg. To bylo za první noc vše.

Kolega přemýšlel co změnit, jeho místo vůbec nejezdilo. Přes den jsme neudělali jediný záběr a tak zbyl čas na prozkoumání místa a plošné prokrmeni boiliesem peletami a kukuřicí.

Já se posunul o kousek vlevo a své montáže směřoval mezi ostrovy tak, aby se parťák mohl posunout blíže a tahali jsme oba. Večer to začalo - záběry chodily téměř pravidelně pul hodiny po náhozu. Ryby byly nesmírně bojovné a troufnu si říci že jsem ještě takové siláky nezažil. Povedl se druhy double a již oba spokojení jsme snili pouze o jedné jediné velké rybě. V noci jsem byl již tak namožený a unavený ze zdolávání, že jsem nechal jeden prut vytažený abych se trochu vyspal. Druhou noc mi přišla největší ryba výpravy a to lysec 13,5 kg čímž jsem si zvýšil osobák a byl štěstím bez sebe.

REKAPITULACE: za cca 32 hodin nachytáno okolo 16 ryb z toho bylo 12přes 10 kg z toho 4 byly okolo 13 kg.

Zachytali jsme si výborně presto odjíždíme se zvláštním pocitem… Pískovna je ještě mladá a není zde téměř žádná vegetace na ostrove bylo nesmírné vedro (byla koupel) a vítr. Ryby byly překrásné a jejich zdolávání bylo velice náročné, je zde velké množství kaprů přes 10 kg, kterými se k velikánům musíte prochytat. Přesto nám tato voda neučarovala a shodli jsme se, že jestli ji navštívíme, tak zřejmě nejdříve za rok.