PÁRA Z NAVIJÁKU - JEZERO RADNICE - TESTER JAROSLAV ŠTROB

Ahoj Ondro a všichni z páry,

tak jsem se konečně po dlouhé době dostal na kapříky a na 7 dni jsem si vybral jezero Radnice. Vyrážel jsem z Prahy v Pondělí 29.6 a vyhlídky počasí mě trochu znepokojovaly samé tropy:-)Po příjezdu my srdce zaplesalo nad krásou kousku naší země.

Rozbalil jsem bydlení a hurá na vodu prozkoumat dno jak to vypadá, po asi hodince jsem si našel dvě hrany na které jsem umístil bojky a rovnou zakrmil, kukuřicí, řepkou a halibutkama. Nicméně jsem zůstal 52 hodin bez záběru, po 42 hodinách jsem změnil krmnou taktiku vynechal jsem kukuřici a krmil po 12 hodinách halibutkama a řepkovýma peletkama vše zalité lososovým olejem, nakobroval jsem pár kuliček a zdálo se mi že stáhnou ryby ze sloupce do 10m hloubky asi bude nad mé síly, ale přeci jen po nasazení dvou 18 olihně se po cca3 minutách rozječel pípák a první kapřík byl na podložce a moje štěstí nebralo konce. Po opětovném nahození na stejné místo přišel druhý záběr po 25 minutách takto to šlo zbylých 5 dní 2-5 záběrů denně (krmil jsem střídmě 4 rakety pelet a 10 kuliček na každé místo po 12 hodinách. Celkem bylo 21 záběrů, ale na podložku jsem dostal pouze 13 z nich největší ryba 10,4kg a nejmenší 6,8kg.

Bohužel jsem se nepopasoval s zig-rigem a z jednoho záběru kdy na konci montáže byl kapr odhadem okolo 17 kg, ale byl lepší než já a při posledním výpadu před podběrákem utrhl 5 cm nad háčkem.

Závěrem děkuji Ondrovi za to co dělá. Habakukum za hezké jezero a místním kaprům děkuji za krásný zážitek s jejich bojovností a krásou, určitě se za nimi vrátím.

Použité nástrahy ryba-oliheň, banán-mušle, játra-česnek nejúspěšnější byla ryba-oliheň dvě 17 pod sebou.

(Jaké bylo moje překvapení kdy v den odjezdu 6.7. jsem se ráno vzbudil a kapři se třely).

Ahoj všem z Páry a ať se kouří z navijáků. Karbi