PÁRA Z NAVIJÁKU - JEZERO VRBENSKÝ - TESTER PETR, HYNEK A JEJICH DRAHÉ POLOVIČKY

Ahoj všichni od Páry…

Absolvovaly jsme dvě výpravy na jezero Vrbenský. Na úvod bychom chtěli pochválit oba dva správce, kteří mají na starost jezero. Ochotně podají informace a vše vysvětlí. Byly jsme i překvapeni krásným čistým prostředím. Já s Ewikem jsme absolvovaly víkend. První montáž jsme zavezly ve 20h a po dvou hodinách byl záběr. Protože Vrbenský patří mezi těžké vody tak nám v pátek dost ryb padalo. Byly jsme na lovném místě č.2, které patří mezi ty lehčí. Za dva dny jsme nachytaly 14 ryb z toho 6 spadlo protože voda je plná vázek.

Od soboty jsme začaly jezdit pro ryby na člunu a zdolávání se začalo dařit. Každý kdo navštíví toto jezero musí počítat s tím že ryby jsou bojovné je běžné že zdolávání trvá cca 30 min. Většina ryb byla chycena na PZN1 kdy nejtěžší kapr mel 16 kilo. Jeseter 170 cm 23 kilo, amur 105 cm 13 kilo.

Další návštěvu jsme si domluvily s Hynkem Spurným, hned na středu, ale na lovné místo č.5 kde se dají nachytat větší ryby, ale voda je tam mnohem těžší než na lovném místě č.2. Potvrdily se rady, které jsme dostali od správců, že na tomto místě se spí přes den, i když jsme měli bivaky blízko mola nakonec jsme museli dát lehátka přímo k molu, aby opravdu mohl člověk reagovat na záběry. Na tomto místě se nachytalo 8 ryb z toho kapr 19 kilo a Hynek si zvedl svůj osobák s kaprem 20 kilo. Chytali jsme na játra česnek a robin red ořech. Ještě jednu zkušenost z tohoto místa, kdy jsem zdolával na Hynkovo prut ze člunu pěkného lisce dost přes 20 kilo a byla podceněna celá sestava prutu a 20 min boji jsem o rybu přišel. Jinak to samozřejmě byly pěkně strávené dny a určitě se na tento revír vrátíme na delší výpravu.

Pro Páru Petr, Hynek, Káťa a Ewík.