PÁRA Z NAVIJÁKU - LÁZNĚ TOUŠEŇ - ONDŘEJ RUTKOWSKI

Jelikož nám sportovním rybářům na svazových vodách hážou, jak se říká, klacky pod nohy, tak jsem navštívil můj oblíbený soukromý revír "Lázně Toušeň". Možná jsem se nyní dotkl pár lidí, kteří soukromé revíry odsuzují, ale řeknu to tak jak to mám srovnané v hlavě já. Jsem odkojen kaprařinou na Labi, kde jsem měl tu možnost si zachytat ryby takovým způsobem, který již asi nikdy nezažiji. Jak to dnes na Labi vypadá známe všichni :-(

Problém není v tom, že tuto lokalitu navštěvuje tolik rybářů, ale problém je v tom, že tuto úžasnou lokalitu navštěvuje mnoho takzvaných "Masařů" ! Ve finále zato, že si ryby odnáší v takové míře, kterou jim nesmyslný zákon "rybářského svazu" umožňuje, ani nemohou. Pokud mi svaz umožňuje odnést si denně 7kg ryb, tj. 49kg týdně, 210kg měsíčně a 2555kg ročně - pak se nedivím, že ve vodách ryb rapidně ubývá. Bohužel téměř všechny vody ČRS jsou zdevastované a proto chytit pěknou rybu na svazové vodě je někdy nadlidský výkon. Můj nejhezčí kapr chycen na Labi je 19.8 kg a moc si ho cením, ale bylo to bohužel na úkor času. Uvědomte si jedno, že nejdražší věc na světě je "čas" !!!!!!!!! Já času mnoho nemám a strašně rád rybařím, takže před někdy marným čekáním na záběr na svazových revírech, dávám přednost vodám soukromým.

Nechci po svazových vodách, aby se všude ctilo chyť a pusť, ale už by mohli pochopit, že sportovních rybářů přibývá! Mohli by aspoň revíry rozdělit na vody pro "masaře" a "sportovní rybáře". Klidně bych si za takovou povolenku nějakou korunu připlatil a rád chytal na vodě kde mám jistotu když rybu pustím udělají to i ostatní. To že si někdo rybu od vody odnese není nic špatného, ale všeho s "mírou".

Ale srdíčko už jsem si vylil a tak zpátky k mé výpravě na soukromou vodu "lázně Toušeň". Tuto lokalitu jsem v minulosti párkrát navštívil a vždy se na ní rád vracím. Super prostředí, nádherné ryby a perfektní přístup správců. Na tuto vodu jsem vyrazil s přítelkyní Janou a jednalo se o naší dovolenou. Chytaly jsme od pondělí do pátku a počasí nám přálo, řekl bych až mooocccc, pořádnej pařák :-)

Po příjezdu na lovné místo nás čekala klasika - vyházet vše z auta, lokalizovat lovné místo pomocí člunu a echolotu, zakrmit ,nahodit a atd.

V průběhu chytání jsem zkrmily 8kg partiklovoprotejnových pelet (jedná se o novinku od páry - velice kvalitní a pro rybu atraktivní partiklovoproteinovou peletu . Vynikající na prokrmení lovného místa a lze tuto peletu použít i na chytání. Výhoda této pelety je, že dlouho vydrží a postupně se z této pelety uvolňují částice, které vzlínají až k hladině, tudíž nám rychleji přiláká ryby k lovnému místu). Dále jsme zkrmily 8kg halibut peletového mixu, cca 30kg partiklu a cca 8 kg boilies. Krmili jsme od začátku Robin Red - Ořech , Játra - Česnek a PZN 1 (PZN 1 je nová recepturu, která je ve fázi zkoušení a od příštího roku se dostane k naším testerům).

První den a půl jsme chytali na Robin Red - Ořech a Játra - Česnek a chytli kapři do 14 kg. Pak se najelo na PZN 1 a já si zvedl osobáček na 25 kg :-)

Byl to neskutečný boj z člunu a tento zážitek přeji všem z celého srdce. Ještě jednu hodinu po zdolání jsem se chvěl ….. z půlhodinového boje a adrenalinu. A aby toho nebylo málo tak při zdolávání tohoto monstra, Jana na další prut zdolávala 15kg kapra. Takže "dablík" jak vyšitej 25kg - 15kg :-) Celkem se za 4 dny chytání ( 4 x 24 hod) na podložku podívalo 17 ryb s toho dva amuři.

Všechny ryby, i přes vysokou teplotu, byly nachytány ze dna a bez plovek a dalších reflexních nesmyslů :-) - viz foto.

Omlouvám se že jsem vám dopředu neprozradil kam jedu, ale chtěli jsme mít trochu soukromí :-)

Také bych chtěl poděkovat našemu novému kamarádovi Vláďovi, kterého jsme poznali na Toušni! Hodně nám pomohl při focení dablika :-)

Tak ať se kouří i Vám z navijáku …. Ondra