PÁRA Z NAVIJÁKU - OSTRÁ U NYMBURKA - ONDŘEJ RUTKOWSKI

19.-21.5.2014 jsme byli s Jirkou a Ondrou (testeři od Kolína) otestovat jednu soukromou vodu nedaleko Nymburka, která se jmenuje Pískovna "Ostrá" http://www.piskovnaostra.cz/.

Pískovna má cca 6 hektarů a hloubka někde kolem 8-9metrů. Je to prostě klasická vytěžená pískovna, tudíž všude od kraje sešup dolů. Z tohoto důvodu všem vřele doporučuju vzít si sebou na tuto pískovnu člun, protože vše je potřeba vozit na druhou stranu pod stromy.

V pondělí jsme dorazili ráno v 8:30hodin, skočili na člun s echolotem a pískovnu v lovných místech zpamovali. Potom přišel zákrm (řepka, pšenice, trošku kukuřice + boilies) a nahození. Mě přišli záběry velice rychle a během pěti hodin bylo pět kapříků na břehu. Čtyři na monster crab - ananas a jeden na banán - mušle (2 x průměr 13). Nástup tedy uplně super, ale pak už to bylo co se týče záběrů horší. Chyba nebyla na naší straně, ale pěkné počasí, které od pondělí příšlo do ČR zavinilo to, že se ryby začaly opalovat.

Přez den záběrů bylo poskromno a mi měli čas v klidu vychutnávat sluníčka :-) Nejvíc záběrů přes noc a brzy ráno. 70% ryb od 55-60cm a největší ryba 9kg. K tomu se podařilo Ondrovi zdolat nádherného koi kapra 7,5kg. Chytlo se dohromady cca 25kaprů. Na to že ryby téměř potravu nepříjímaly a byly před třením (jediný co z nich teklo bylo mlíčí :-) tak výkon víc jak slušný.

To že jsou na pískovně velké ryby jsem se přesvědčil na vlastní kůži ve středu ráno cca v 2:30hodin. Nádherný záběr na dvě koule o průměru 17 monster crab - ananas. Po 10 minutách souboje mi ryby zajela k rákosí, kde se o stonek zasekla. Skočil jsem do člunu a honem za rybou. Podběrák bohužel zůstal na břehu a kluci si opodál chrupkali v bivaku. Díky čisté vodě, která na této pískovně je jsem spatřil nádherného kapříka cca 20kg a možná i víc. Byl omotaný kolem jednoho stonku. Já rozmotával a řval na kluci, aby mi hodili podběrák. Bohužel než kluci přiběhli, kapr zabral a u dělalo to jen pink u háčku a bylo po kaříkovi. S toho vyplívá "na člun pro rybu, vždy s podběrákem :-))".

Aspoň mám důvod na tuto krásnou pískovnu zajet znovu.

Každopádně pohodový přístup majitelů!!!! (Petr Stoklasa a Bohuslav Škoda), od nás palec nahoru, protože od prvního telefonického rozhovoru až po odjezd od vody bylo vše OK. A to nám ještě přivezli velký kbelík naklíčené přenice na kterou jsou ryby zvyklé.

Tak ještě jednou děkujeme.

Ať se kouří z navijáku