PÁRA Z NAVIJÁKU - PÍSKOVNA OSTRÁ - TESTER ONDŘEJ KOŠVANEC

Ahoj Ondro.Posílám info od vody:-).Vyrazil jsem na pískovnu Ostrá nedaleko Nymburka, kde jsem s kamarádem chtěli strávit šest dní rybolovu, odpočinku a taky se pokusit přelstít nějakého místního mohykána.

Tak konečně v práci volno a vyražíme na výpravu. Po dokoupení několika potřebných věcí a samozřejmě povolenky se konečně nachazime nasem lovnem místě. Pripravujeme vše potřebné a jedeme vyvážet naše nachystané montáže. První záběr přichází asi tři hodiny po vyvezení. Ryba se bohužel vypnula, tak rychle převážím a čekám na další záběr. Cca za hodinu přichází další ryba, jedná se o lysce s vahou necelých jedenáct kilo. S nastávající tmou a přicházející noci záběrů ubývá a i přesto se nám podařilo chytit několik dalších ryb do deseti kilogramů.

Další den se mi nedaří přemluvit ryby k aktivitě, proto měním taktiku. Ryby se ukazují ve sloupci a v hodně příbřežních částech vody. Odpoledne se mi podařilo udělat několik záběru, největší ryba byla s vahou 11kg. Noc je totožná jako ta předešlá, ryby se neukazuji a nejeví aktivitu.

Ve čtvrtek dopoledne přichází pomalý záběr z mělčiny, po záseku je hned cítit, že se jedna o velkou rybu. Proto jdu zdolávat rybu ze člunu. Po krásném souboji se mi daří zdolat krásného šupináče s váhou 15,8kg.Mám obrovskou radost a užívám si to;-)! Večer přichází změna počasí a záběrů ubývá.

Do konce výpravy zdoláváme ještě několik menších ryb.

Už se nemůžu dočkat na další výpravu, kterou plánuji na říjen ale ještě nejsem rozhodnutý na jakou vodu.

Přeju hodně úspěchů a ať jde pára z navijáku!!!!!!:-D