PÁRA Z NAVIJÁKU - ROUDNICE - 28.2.-2.3.2014

Testovali jsme s Carpteamem Satarmo pískovnu Roudnice http://www.rybareni-roudnice.cz/.

Bohužel tento termín bylo akorát zahájení a oficiální otevření vody spojené s prezentací nějakých produktů, tak jsme se na starou pískovnu nedostali a museli jsme chytat na pískovně označené jako P1. Na této pískovně z jedné strany probíhá stále těžba a hloubka této pískovny je údajně cca 8 metrů až 10 metrů (tato voda se dá přirovnat k bazénu). Jelikož hloubka je hned kousek od břehu a nejsou nikde žádné mělčiny tak prohřátí vody trvá mnohem déle než na vodách mělčích. I přesto jsme se rozhodli pro lov na této lokalitě (furt lepší než sedět doma když je venku tak hezky).

Teplota vzduchu přes den cca 9 stupňů a ráno cca -3 stupně. Za celou výpravu se chytli 4 kapři od 58cm do 72cm. Zase vévodila příchuť jahoda-oliheň, řady speciál (tato řada je určená na celoroční chytání, ale perfektně funguje i v chladných vodách). Jednu rybu jsme chytli na ořech - kreveta. Průměr boilies 13mm.

Kapři ve vynikající kondici (nádherně bojovali) a krásně zbarvený. Kapři nejevili známky jakéhokoliv poškození jak u úst tak zbytku těla. Já osobně si myslím, že za takové dva měsíce na P1 bude hodně pěkné pochytání z velice bojovnýma rybama.

Co dodat na závěr k naší výpravě? Super a perfektně strávený čas se svými kamarády testery (Radek, Vlasta, Leoš) a skvěle okořeněno úlovky, které na takové období, jsou víc jak perfektní.

Tímto bych chtěl poděkovat Radkovi za vynikající polévku, díky které jsme se zahřáli a po celou dobu našeho společného lovu jsme nikdo nezapomněli na pitný režim :-))) Dále Vlastovi za zapůjčení vidliček :-)) a Leošovi za perfektně umytou naběračku :-))). Poslušně hlásím že za naší výpravy se nic zvláštního nestalo (Leoš) :-))))

Ať se kouří z navijáku