PÁRA Z NAVIJÁKU - TESTER MARTIN VINKLÁREK

První letošní výprava

Zdravím všechny příznivce Páry z navijáku.

Chtěl bych se s Vámi podělit hned na začátku o pár získaných zkušeností z první letošní výpravy na soukromou vodu ze dne 1.-2. března 2014.

Byl jsem zvědav na otestování produktů Pára z navijáku.

Když mě poprvé Ondra ukázal produkty, byl jsem velmi překvapen silným složením směsi a krásným aroma. Řekl jsem si, že to musí fungovat a taky se to ukázalo v praxi. Jel jsem s parťákem Jirkou, který mě hned od začátku tuhle značku zatracoval.

Je testerem jedné konkurenční německé firmy, kterou nebudu jmenovat a ta se pyšní krásnými úlovky nad 20kg plus. A říkal mi, že mě mohli dát stejné podmínky jako jemu a nechytat na nějaké laciné a neprověřené krmení, atd. Zkrátka jsem jel k vodě v jeho očích jako absolutní outsider bez toho, abych vůbec něco vyzkoušel.

Po příjezdu k vodě a vybalování věcí, jsme si vytipovali hlubší partie vody. Kolegovi jsem přenechal místo přímo u hráze, které jsem měl z dřívějších výprav prověřené, kde byly převislé stromy a jistota rychlého a častého úlovku. Jirka si rozkrmil boilies ovoce moruše pod stromy a já si rozkrmil více míst v různých hloubkách různými produkty v průměru 13mm a zkoušel, co bude fungovat. Záběry nenechaly na sebe dlouho čekat a já si povodil jednoho kapříka do 3kg z nižších partií vody. Jirka taky nezahálel a začal tahat ryby mezi 6 až 7 kg.

Když se mě Jirka po pár hodinách zeptal, jestli má vařit vodu a já odpověděl : „Na kafe?“, tak on na to : „Néé, abych Ti mohl polít naviják, aby se Ti z něho začalo kouřit!“

Jirka dopoledne chytl asi 6 kapříků, ale mě se ry by od prvního záběru odmlčely asi až do jedné hodiny a začínal jsem být trochu nervózní, že Jirka chytá a já ne.

Říkal jsem si, jestli nakonec nemá pravdu, o tom, co tvrdil o Páře z navijáku.

Začal mě nabízet moruši, ať prej něco vůbec chytnu, že to říkal atd. Zkrátka nevěřil alespoň v nějaký úspěch.

Po druhé hodiny odpoledne jsem konečně dostal další vymodlený záběr a měl na podložce kapra kolem 75cm z místa na hloubce na příchuť Monster crab – ananas.

Dokrmil jsem pár kuličkami a za 20 minut přišel druhý záběr. Říkám : „Super, to je ono!“ Všechny pruty jsem přehodil na monster crab – ananas s malou fluo plovoučkou krill na hloubku. Podpořil pár koulemi Metod mixu s nakrájeným boilies monster crab – ananas a lehce dokrmil půl kilem boilies stejné příchuti.

Do večera jsem začal dotahovat Jirku, kterému se přestávalo dařit a pomalu ztrácel úsměv na tváři.

Před setměním jsem rozkrmil větší plochu a asi 50m a čekal, co se bude dít.

Jirkovi přišly hned 2 záběry a mě nic. To jsem ale netušil, že Jirka skončil.

Asi po 21h mě začaly chodit ustavičné záběry na všechny pruty od kapříků do 9kg a parťák se nestačil divit. Začal mě prudit, že chytám moc blízko u něho, že mu ruším místo, atd. Tentokrát já jsem mu nabízel kouli, ať si zachytá.

Moje série záběrů bylo ohromující a Jirka řekl, že jde radši spát, že nic nebere a já se jen pousmál. Říkám mu : „Neboj, moruše je přece extra třída“.

Celou noc jsem chytal a chytal a tím jsem neskutečně Jirku vytáčel, který vedle podřimoval a nechápal, co se stalo, že nic nemůže chytnout.

Za celou noc jsem chytl spoustu kaprů a tím jsem ho rozmetl na kopytech.

V noci klesla teplota na bod mrazu -4 stupně a krmení fungovalo naprosto perfektně. Kolem 7h ranní, kdy jsem tahal posledního kapříka před odjezdem, Jirka akorát vstával. Zato já byl mile vyčerpán celonočními úlovky, né zrovna trofejními kusy, ale byl jsem nad míru spokojen.

Závěrem jsem chtěl říci, že tyto produkty jsou opravdu na super úrovni a věřím tomu, že to pozná mnoho příznivců této značky.

Ať se kouří z navijáku

Martin Vinklárek