PÁRA Z NAVIJÁKU - DOMOUSNICE - TESTER VOJTA DUFEK

Zdravím všechny rybaře a rybářky

Toto krásné počasí mě nalákalo na noční rybolov. Shodou okolností se mi naskytla příležitost přehodit si s kolegou směnu v práci …tím bylo rozhodnuto. Volba padla na soukromý revír Domousnice www.rybydomousnice.wbs.cz. Tento revír jsem si vybral, protože jsem zde letos již rybařil a od ostatních jsem měl informace o pěkných úlovcích přes deset kilogramů. Další podstatnou věcí pro mě byla dostupnost přímo k vodě, vhledem k absenci bivaku lehátka a nutného vybavení k tomuto ,,zimnímu´´ rybolovu. K vodě jsem dorazil okolo 17hod a začal připravovat vše na lov. Na minulé výpravě jsem měl trochu potíže s proměňováním ,,jízd´´ , při kterých byla značná část záseků do prázdna. Po několika telefonátech s Ondrou Rutkowskím jsem se rozhodl předělat své montáže, podle jeho rad jsem zkrátil vlas pod háčkem a háčky vyměnil. Za to mu moc děkuji. Prokrmil jsem si místo cca 10 metrů od hráze vhledem k teplotě, která nebyla v podvečer vysoká jsem nepředpokládal velkou aktivitu ryb a jejich výskyt spíše v hloubce. Do tohoto místa jsem umístil jeden prut, druhý jsem nahodil spolu s PVA šňůrkou a par kuličkami doprostřed rybníka na cca rozhraní hloubky a mělčiny. Usadil se do židle a čekal.

První ťukanec přišel asi po 1hodině od hráze a bylo to jen slabé popotažení. Následovala kontrola montáží a obě dvě montáže již letěly k hrázi. Po západu slunce se rapidně ochladilo a teplota klesla pod bod mrazu, což mě donutilo se navléci do zimních oteplováků dvou mikin a samozřejmě kvalitní bundy. První opravdová jízda přišla až okolo 23hodiny zabodovaly 2kuličky Banán –Mušle průměr 13mm obalené v pastě stejné příchutě. Byl to krásný kapr cca 63cm vzhledem k nízké teplotě jsem se mu pobyt na suchu snažil zkrátit udělal jsem jen rychlá fota, které jsem ani nekontroloval. Později jsem zjistil, že jich většina byla rozmazaná L. Tato rybka mi udělala radost, ale v duchu jsem doufal, že přijde nějaká alespoň z kategorie 70+. To se bohužel nestalo měl jsem ještě dva záběry pravidelně cca po 45minutách bohužel to byly ryby poslední 45 a 60 cm dlouhé. Po této sérii záběrů vše ustalo a mé myšlenky se začaly ubírat úplně jiným směrem. Teplota klesla dle mého názoru minimálně k -5 °C což se velmi rychle projevilo hlavně na mé aktivitě, která vyvrcholila po opakovaných pokusech o zahřátí a přesunech s dekou do auta. Padla 4 hodina ranní a moje hlava zvítězila. Jde se balit a hurá do postele… Tolik věcí co jsem měl vyndaných pod deštníkem s bočnicemi jsem ještě nikdy tak rychle neuklidil to mi věřte. Na většině věcí byla námraza silná několik mm způsobená mrznoucí párou od vody, podložku pod ryby a podběrák jsem ani složit nemohl, protože byly zmrzlé tak, že jsem je nemohl ohnout – putovali do kufru tak jak byly, plachtu od deštníku jsem hodil spolu s plno věcmi na zadní sedačky a veškeré krmení a kraviny do kufru.

Po cestě domů jsem téměř rozmrzl a promítal jsi v hlavě, jestli nejsem blázen a zda mi to stálo za to. Došel jsem k závěru, že jsem, ale ,, tichý blázen´´ jak se nám často přezdívá. Tuto výpravu bych hodnotil pozitivně, protože jsem si vyzkoušel plno nových montáží a získal další nové zkušenosti. Že jsem neulovil ryby, za kterými jsem jel??? To se stane… o to cennější pro mě budou až je příště chytím.

Ať se kouří z navijáku, Vojta Dufek