PÁRA Z NAVIJÁKU - TESTER PETR EISNER AND HOST VAŠEK VÁCLAV HÁJEK Z IMOTHEP CARPBAITS

Květnový Chlumec

Ahoj všichni kapraři z Páry. V první polovině května jsem vyrazil spolu se severní kaprařskou hvězdou Imothepu Vahajem na pět dní na soukromku Braunstaru Chlumec one. Byli jsme tam už loni v květnu a tak naše tradiční jarní výpravka byla na stejné místo. Stejné místo, stejné Molo č.7. Byli jsme však zvědaví na rozdíl aktivity kaprů na podzim a na jaře. Jeli jsme zcela záměrně v týdnu, neboť loni jsme se o víkendových dnech tak trošku potýkali s hlučností, opilstvím a neomaleností taky rybářů.

Po příjezdu nás trošku zaskočil vyšší stav vody na rybníku a zcela zabahněný a rozčvachtaný břeh v okolí mola. Museli jsme postavit bivaky dál od břehu a tak jsme si zároveň kromě kaprařiny zadělali i na slušné výběhy k pípssmisům na molo.

Ale k rybařině. Po nedělním příjezdu odpoledne jsme umístili tyčovku, zakrmili ze člunu a položili montáže. Mohli jsme zavážet, ale revír není velký a tak až na některé speciální situace jsme chytali jen na odhoz. Samozřejmě nám hned první večer a noc nepřálo počasí a dost lilo. Což z hrošího bahniště mezi bivaky a molem vytvořilo sloní rybníček … V každém případě, na podzim nám trvalo dva až tři dny, než kapři najeli do krmení a udělali jsme záběr. Tentokrát jsme měli záběry hned první noc. Naštěstí chvilku po ukončení prvních lijáků Výpravy. Kapři se nám pěkně rozjeli a záběry přicházely v celkem pravidelných intervalech, a to jak ve dne, tak v noci. I když z úterka na středu v noci tak strašně lilo, že po třetí noční slejvákové zdolávačce jsem to vzdal a pruty nechal do rána stažené a jen si lebedil ve spacáku za zvuku bubnování velkých kapek na bivak.

Končili jsme v pátek večer. Počasí se tak nějak střídalo, dost i pofukovalo, ale aktivita ryb byla dobrá. Nachytali jsme spoustu ryb, ale jejich počet snad tak důležitý nebyl. Nedostali jsme se u kapra přes našich tak nějak vysněných 90+. O dvě velké ryby jsme asi přišli, když se nám nechtělo ve slejváku na vodu a rybu jsme ze břehu ztratili. Měli jsme spoustu ryb v rozmezí 70 – 85 cm a 9 – 12 kg. A tak nejdelší rybou byl jeseter 136 cm, kterého jsme zdolávali ze člunu, neboť se mu ze břehu před foťák nechtělo. Václav testoval novinku Imothepa Cobra a stejné plovky. V mém případě z boilie Páry dominovala příchuť ananas a to hlavně v malých kuličkách v různém tandemu pod sebou. Občas si ryba zobla i osvědčený játra+česnek a jahoda+oliheň. V každém případě jsem ale nejvíc záběrů udělal na třetí prut, položený úplně mimo hlavní krmené místo, podpořený jen dohazováním vždy pár kuličkami boilie a pvačkem s metodmixem a drceným boilie u háčku. Tento způsob se mi už několikrát osvědčil, jako top rybaření. Stejně tak nastražení malých kuliček boilie. Na rozdíl od podzimu nám tentokrát moc nefungovala kombinace klasické boiilie + plovoučka. Ale nejsem kaprař a Vy ostatní nejlíp víte, jak, kdy, proč a na co.

Blíží se prázdniny, dovolené. Všichni kapraříte na plné „ kule „. Chytáte krásné ryby na svazovkách i soukromkách. Přeji Vám fajn chvíle a to nejen u vody. Já se totiž zbláznil do muškaření a k tomu za pár dní začíná můj Fishing number one – tedy přívlač, vláčka, Spinning. A tak z mé strany na nějaký čas - See you later.

Mějte se.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení