PÁRA Z NAVIJÁKU - TESTER PETR EISNER AND HOST VAŠEK VÁCLAV HÁJEK Z IMOTHEP CARPBAITS

Květnový Chlumec

Ahoj všichni kapraři z Páry. V první polovině května jsem vyrazil spolu se severní kaprařskou hvězdou Imothepu Vahajem na pět dní na soukromku Braunstaru Chlumec one. Byli jsme tam už loni v květnu a tak naše tradiční jarní výpravka byla na stejné místo. Stejné místo, stejné Molo č.7. Byli jsme však zvědaví na rozdíl aktivity kaprů na podzim a na jaře. Jeli jsme zcela záměrně v týdnu, neboť loni jsme se o víkendových dnech tak trošku potýkali s hlučností, opilstvím a neomaleností taky rybářů.

Po příjezdu nás trošku zaskočil vyšší stav vody na rybníku a zcela zabahněný a rozčvachtaný břeh v okolí mola. Museli jsme postavit bivaky dál od břehu a tak jsme si zároveň kromě kaprařiny zadělali i na slušné výběhy k pípssmisům na molo.

Ale k rybařině. Po nedělním příjezdu odpoledne jsme umístili tyčovku, zakrmili ze člunu a položili montáže. Mohli jsme zavážet, ale revír není velký a tak až na některé speciální situace jsme chytali jen na odhoz. Samozřejmě nám hned první večer a noc nepřálo počasí a dost lilo. Což z hrošího bahniště mezi bivaky a molem vytvořilo sloní rybníček … V každém případě, na podzim nám trvalo dva až tři dny, než kapři najeli do krmení a udělali jsme záběr. Tentokrát jsme měli záběry hned první noc. Naštěstí chvilku po ukončení prvních lijáků Výpravy. Kapři se nám pěkně rozjeli a záběry přicházely v celkem pravidelných intervalech, a to jak ve dne, tak v noci. I když z úterka na středu v noci tak strašně lilo, že po třetí noční slejvákové zdolávačce jsem to vzdal a pruty nechal do rána stažené a jen si lebedil ve spacáku za zvuku bubnování velkých kapek na bivak.

Končili jsme v pátek večer. Počasí se tak nějak střídalo, dost i pofukovalo, ale aktivita ryb byla dobrá. Nachytali jsme spoustu ryb, ale jejich počet snad tak důležitý nebyl. Nedostali jsme se u kapra přes našich tak nějak vysněných 90+. O dvě velké ryby jsme asi přišli, když se nám nechtělo ve slejváku na vodu a rybu jsme ze břehu ztratili. Měli jsme spoustu ryb v rozmezí 70 – 85 cm a 9 – 12 kg. A tak nejdelší rybou byl jeseter 136 cm, kterého jsme zdolávali ze člunu, neboť se mu ze břehu před foťák nechtělo. Václav testoval novinku Imothepa Cobra a stejné plovky. V mém případě z boilie Páry dominovala příchuť ananas a to hlavně v malých kuličkách v různém tandemu pod sebou. Občas si ryba zobla i osvědčený játra+česnek a jahoda+oliheň. V každém případě jsem ale nejvíc záběrů udělal na třetí prut, položený úplně mimo hlavní krmené místo, podpořený jen dohazováním vždy pár kuličkami boilie a pvačkem s metodmixem a drceným boilie u háčku. Tento způsob se mi už několikrát osvědčil, jako top rybaření. Stejně tak nastražení malých kuliček boilie. Na rozdíl od podzimu nám tentokrát moc nefungovala kombinace klasické boiilie + plovoučka. Ale nejsem kaprař a Vy ostatní nejlíp víte, jak, kdy, proč a na co.

Blíží se prázdniny, dovolené. Všichni kapraříte na plné „ kule „. Chytáte krásné ryby na svazovkách i soukromkách. Přeji Vám fajn chvíle a to nejen u vody. Já se totiž zbláznil do muškaření a k tomu za pár dní začíná můj Fishing number one – tedy přívlač, vláčka, Spinning. A tak z mé strany na nějaký čas - See you later.

Mějte se.