PÁRA Z NAVIJÁKU - VRBENSKÉ JEZERO 17.7.-20.7.2014 - TESTER CHRISTIAN MOŤOVSKÝ

Jezero snů – rekordů

Je to už minimálně deset let, kdy jsem poprvé viděl v časopise článek o Vrbenském jezeře a fotky s rybami, které zde plavou. První moment byl, že se tam musím co nejdříve podívat , ale pravda je ta, že jsem se tam dostal až nyní po deseti letech. A rozhodně nelituji. Nasbírané zkušenosti mého rybaření se mi zde velmi hodili.

S kamarádem Honzou jsme naplánovali společnou rybařinu a termín měli zamluvený už šest měsíců dopředu. Jelikož plánuji vše s rozvahou už před odjezdem, bylo vše připraveno. Nemohl jsem ani dospat a v práci jsem odpočítával každou minutu, jen abych už jel.

Nastal den „D“, a já si to šinul po dálnici a celí nadšený co mě čeká. Cesta utekla jako voda a já jsem po tak dlouhé době stanul se svým kamarádem Honzou u břehu jezera Vrbenský. Správce revíru byl velmi vstřícný. Od něho jsme dostali i různé informace, ale když nám řekl, že poslední dvě výpravy co byly před námi na našem místě nevytáhli ani rybu, tak nás to docela zaskočilo.

Na lovném místě jsme byli rychle připraveni a hurá na lov. Po zavezení všech prutů, jsme stavěli bivaky, protože začal foukat vítr a už to vypadalo, že bude pršet, ale opak byl pravdou. Po celou dobu rybaření bylo 33°C ve stínu a voda měla 25°C. Nebyli to zrovna ideální podmínky pro ryby.

Honza zabral pravou stranu. Zavážel do pěti metrů, k potopenému lanu a třetí prut pár metrů od břehu. Moje levá strana byla taky docela zajímavá. Rákosí, ostrov třetí prut šel na volnou vodu do tří metrů. Honzovi přišli rychle dva záběry od amurů a pak měl klid až do dalšího dne.

Mě to chodilo převážně jen za tmy. První kapr vážil 12 kg. Byl jsem spokojený, protože se snažím při každé výpravě pokořit hranici 10+ a zatím mi to vychází už čtvrtý rok. Druhý chycený kapr měl váhu těsně pod deseti kily. Další den v pátek nás brzo ráno vytáhlo z lehátek sluníčko. Zavládlo opět nesnesitelné vedro a mi se stěhovali za stínem. Dopoledne jsme chytli dva amury 115 cm a 110 cm a večer už chodili kapři.

Sobota byla jako přes kopírák. Sice jsem tři ryby ztratil, zato Honzovi se dařilo. Chytil krásného 16 kg kapra a další amury. Neděle byla doslova hektická. Ráno opět pařák a mi museli balit. Rozloučil sem se s Honzou a domluvili jsme si další společný lov kaprů.

Vrbenské jezero na mě udělalo velmi dobrý dojem a určitě se sem brzo na toto jezero vrátím.Nyní už plánuji další výpravu za kapřími kamarády.

Pěkné zážitky u vody. Z navijáků, ať se kouří a v podběráku, ať jsou samí kapři.