Výprava do přírody

Ahojky Párolovci.
Moje druhá letošní výprava směřovala na jeden soukromý revír nedaleko Jihlavy.
Přijeli jsme s kolegou Márou ve čtvrtek v podvečer. Na revíru už na nás čekal správce Jarda, který nám zdělil, že ryby nějak extra nejdou, ale sem tam se ňáká podaří.
Nebylo se čemu divit, protože teplota se pořád ještě pohybovala kolem 27 stupňů.
Po nastěhování se na místo jsme ihned nahodili a lehce nakrmili boiliesem a trochou partiklu a peletek. Než jsme vše připravili a postavili bivak bylo už pozdě a začalo se stmívat. Lehli sme si v bivaku a bavili se s Márou co nám večer a noc přinesou až jsme z toho usnuli.
Ve 2:30 mě vzbudil příposlech. Hrčák jako kráva.
Zasekávám a po chvilce mi Mára podebírá dorostence 58 cm. Hned ho pouštíme a jdem chrnět. Za dvě hodiny se celá situace opakuje. Mára mi opět podebírá nacpaného dorostence 65 cm 7,00 kg. Říkám Márovi s humorem: ještě tři a budem lovit metrovky.
Opět uleháme a za hodinu se opět celá akce opakuje. Mára prohodí něco o prdeli a přeci jen vylejzá podebrat mi co si. Po chvíli podebírá celej překvapenej krásného koi kapra. 73 cm a bez pár deka 6,00 kg. Zlatou rybku pouštím po focení zpět a nezapomenu na přání. To ještě nevím, že se mi o deset hodin později vyplní. Pak už se nic s nástupem dne a teplot nad 25 stupňů neděje.
Aspoň, že přijíždí naši kamarádi na další dvě místa vedle nás. Kamarád Tonda nás ihned baví, protože má první unikátní úlovek dřív než se jeho montáže dotknou hladiny. Že jde o trofejní úlovek poznáte z fotografie. Už vím, proč s sebou mají rybáři nosit peán. Během dne se nic neděje a tak zkouším nahodit jeden prut pár metrů od rákosu na protějším břehu až k přítoku. Už sem odsud pár pěkných ryb dostal, tak proč to nezkusit. Po třiceti minutách se mi jemně začne ohýbat špička na free spiritu a swinger se pomaličku zvedá k prutu. Říkám Márovi, buď čudla nebo opatrný mazaný velký kapr. Po záseku už vím, že čudla to není. Silný tah ke středu rybníka po několika desítkách metrů dobržduju konečně a rybu otáčím. Za chvilku je vidět stín a Mára na mě od podběráku volá, že bude hodně pěknej. A nekecá. Kapřisko nacpané k prasknutí měří 96 cm a váha ukazuje 18,50 kg. Jsem v šoku. Jdu s tou šupinatou maminou zpět do vody a pořizuji fotky a pak videa. Na cestu tu šupinatou krásku políbím a přeju jí hodně zdraví.
Mé přání se vyplnilo celkem rychle.
Pak už se ochlazuje a já už sem bez záběru a tak se s přáteli bavím o rybách a vykládáme si hystorky a popijíme horkou medovinu. V sobotu ráno odjíždím a kluci zůstávají do neděle a i oni si chytají pěkné ryby. Celkem se chytlo 5 kaprů mezi 10,5 kg - 18,5 kg a pár menších. Na to vedro slušné.
Za čtrnáct dní se vracím na místo činu, tak snad pak bude materiál na další článek.
Tak ahoj přátelé.
Míra Látera
Jihlava city.