ČESKÉ SVAZOVÉ VODY

Na přelomu května a června jsem si díky pracovnímu svátku mohl prodloužit víkend a vyrazit na druhou letošní výpravu (stejně jako u první na 4 dny). Lákala mě jedna přehrada, kterou jsem si našel v soupisu revírů ČRS. Nebyla nijak známá a později jsem se dozvěděl, že se jen zřídka uloví na této lokalitě větší kapr. Jelikož jsou letos mé výpravy hlavně o poznávání nových revírů (přehrad), nějak neřeším, zda se tam nachází dostatek trofejních ryb.

Opět jsem podnikl před samotnou výpravou výlet k přehradě, abych zjistil prvotní informace a našel místo na spuštění lodě.

Uplynulo pár týdnů od výletu a já sedím na naloženém člunu a plujícím po přehradě. Voda je nádherně čistá a široký paprsek echolotu sonduje dno. Hledám mělčí partie! Předpověď počasí jasně říká, že víkend má být velmi teplý.

Nacházím místo, kde se pohybuje nezvykle mnoho ryb a zde také kotvím. Jedním prutem budu ochytávat břeh na Chod Rig, druhý prut jde na hranu koryta s 1 x 20 mm boilies. U dna se nachází několik pařezů, kterým se snažím vlascem vyhnout.

První dva dny výborně funguje Chod Rig na levém prutu, položený kousek od břehu na plovku Banán, zalitou esencí Banán. Později se karta obrací a nejvíce a také největší kapříky dostávám po masivním vnadění a změny montáže(ryby neustále padaly) z hrany koryta na dvě 17 mm kuličky Banán - Mušle.

Za mě spokojenost a mohu s klidným svědomím balit, abych stíhal nedělní oběd.

Na tuto vodu bych se rád příští rok více soustředil, jelikož by mohla skrývat nejedno tajemství a nachází se zde opravdový bojovníci!

Josef Obůrka - Pára z navijáku