ČR - LABE

Je fajn chytit si v zimě kapra, ale jaro je jaro a není nad boj s pravými říčními dělníky, kteří častou svou silou vynahradí velikost. Kapři konečně jezdí "pod nohama", a tak je čas chytat přesně tam. Přesně proto mam tolik rád jarní chytání kaprů, nebo aspoň ve svém podání.

Nemusím krmení dopravovat bůhví kam do koryta, stačí mi hodit pár hrstí pět metrů ke břehu na mnou vytipovaných místech řeky, položit, nebo spíš zhoupnout montáž a je vyřešeno. Další pro mě velká výhoda takového stylu chytání je, že nemusím používat olova. Seberu si pár kamenů u kolejí, které jsou barvou totožné s kameny podél břehů řeky, kterou lidé dříve zregulovali a břehy s nimy zpevnily, například v místech pro stání lodě. Kámen dám do gumičky z rozstříhané duše, a tím mi i po záběru krásně odpadne, což znamená jistější zdolání ryby.

Miluju brutální jízdy z pod břehem umístěných prutů! Najděte si někde klidné místo, u břehu ničím a nikým nerušené. Pošlete tam své montáže dostatečně daleko od sebe. K tomu pár koulí, třeba jako teď v mém případě robin red-ořech nebo játra-česnek 25mm. Buďte maximálně potichu a věřím, že i vy si užijete sílu jarních kaprů. Jen se k nim chovejte maximálně šetrně a s úctou, stejně jako ke všemu v přírodě kolem nás. Obzvláště pak k jikernačkám před třením. Hodně štěstí přeje Radek Pěnkava