ČR - SVAZOVÁ VODA 1.4.-2.4.2016

Hned první víkend v dubnu jsem si udělal čas a vyrazil na ryby. Mojí novou zbraní v krmení bylo boilie PZN 1. Již ve středu a ve čtvrtek jsem si byl zakrmil lovné místo a chvíli jsem u něj poseděl. Moje volba místa byla úplně opačná než u ostatních rybářů. Zvolil jsem místo, kam téměř nikdo nechodí, protože je tam velmi obtížný přístup. Chytal jsem přímo nad korytem a házel to od břehu asi 3-4 metry.

Začátek výpravy
V pátek hned po škole jsem dorazil domů, naskládal věci do auta a už jedu. Přijedu k řece a nikde nikdo. Odnosím věci na místo a na chvíli si sedám. Koukám na řeku a vidím skákající ryby. Byli mezi nimi i kapři. Říkám si: „Už to musí vyjít“. Rozbalím bivak, pruty a už to tam letí. Na první prut jsem nastražil POP – UP Ananas napůl a POP – UP Banán napůl k tomu jsem přidal boilies na dno Jahoda – Oliheň nakonec celou montáž doplňuji PVAčkem a je to tam. Na druhý návazec napichuji boilies PZN 1 v játrovém dipu a drtím boili stejné příchutě do PVA. Mám velmi dobrý pocit z toho, že už to tam je. Lehce přikrmím a zalehnu. Z ničeho nic se pokazilo počasí, začalo vcelku dost foukat a lehce mrholit. Měl jsem trochu strach, co se bude dít dál. Asi po dvou hodinách to přestalo. Svítilo slunce a hladina byla klidná. Sem tam se mrskla nějaká ta rybka a já pořád čekal.

První chvilka adrenalinu
Jak si tak sedím v bivaku a chystám další návazce, tak v tom mě rozruší zvuk signalizátoru. Vyběhnu a jak tak koukám, už je po všem. Byl to asi jen přejezd. Na večer to ještě přehazuji a na jeden prut dávám opět PZN 1, ale na druhý napichuji boilies Banán – Mušle v obalovací pastě. Do 22:00 se to ani nehne a tento čas znamená, že musím smotat pruty a jít spát.

Ráno
Ráno jsem si přivstal a vše nachystal. Vše je v pořádku a hodiny ukazují 6:00 a to znamená, že můžu nahodit. Pravý prut nahazuji trošku níž po proudu a ke stromům, kde je možné, že splavaly kousky boiliesů, kukuřice, řepky a ostatní co bylo v krmné směsi. Na tento prut bylo opět nastraženo boilie PZN 1. Na druhý prut jsem dal halibut peletu 16mm s půlkou POP – UP Ananas.

První sobotní akce
Zrovna si piju kafe a snídám. V tom se mi rozpípal signalizátor. Utíkám k prutu, zasekávám a dostáváme se ke zdolávání. Za pár minut mi na podložce leží krásný a zdravý kapr. Jsem neskutečně nadšený, že se mi podařilo chytit kapříka hned první výpravu na řeku v letošním roce.

Dopoledne
Po této rybě se už nic neděje a já musím balit věci, protože mám ještě něco na odpoledne domluvené. Kolem jedenácté mám vše pobalené a zbývají jen pruty. Ve dvanáct už sedím v autě a odjíždím domů.

Této ryby si moc cením, protože jsem byl na řece na výpravě podruhé v životě a na toto místo se v létě vypravím aspoň na 4 noci a pokusím se udělat nějakého toho domorodce. :-) Za Universal Fishing Team & Pára z navijáku -- Hanz