ČR - SVAZOVÁ VODA 1.4.-2.4.2016

Hned první víkend v dubnu jsem si udělal čas a vyrazil na ryby. Mojí novou zbraní v krmení bylo boilie PZN 1. Již ve středu a ve čtvrtek jsem si byl zakrmil lovné místo a chvíli jsem u něj poseděl. Moje volba místa byla úplně opačná než u ostatních rybářů. Zvolil jsem místo, kam téměř nikdo nechodí, protože je tam velmi obtížný přístup. Chytal jsem přímo nad korytem a házel to od břehu asi 3-4 metry.

Začátek výpravy
V pátek hned po škole jsem dorazil domů, naskládal věci do auta a už jedu. Přijedu k řece a nikde nikdo. Odnosím věci na místo a na chvíli si sedám. Koukám na řeku a vidím skákající ryby. Byli mezi nimi i kapři. Říkám si: „Už to musí vyjít“. Rozbalím bivak, pruty a už to tam letí. Na první prut jsem nastražil POP – UP Ananas napůl a POP – UP Banán napůl k tomu jsem přidal boilies na dno Jahoda – Oliheň nakonec celou montáž doplňuji PVAčkem a je to tam. Na druhý návazec napichuji boilies PZN 1 v játrovém dipu a drtím boili stejné příchutě do PVA. Mám velmi dobrý pocit z toho, že už to tam je. Lehce přikrmím a zalehnu. Z ničeho nic se pokazilo počasí, začalo vcelku dost foukat a lehce mrholit. Měl jsem trochu strach, co se bude dít dál. Asi po dvou hodinách to přestalo. Svítilo slunce a hladina byla klidná. Sem tam se mrskla nějaká ta rybka a já pořád čekal.

První chvilka adrenalinu
Jak si tak sedím v bivaku a chystám další návazce, tak v tom mě rozruší zvuk signalizátoru. Vyběhnu a jak tak koukám, už je po všem. Byl to asi jen přejezd. Na večer to ještě přehazuji a na jeden prut dávám opět PZN 1, ale na druhý napichuji boilies Banán – Mušle v obalovací pastě. Do 22:00 se to ani nehne a tento čas znamená, že musím smotat pruty a jít spát.

Ráno
Ráno jsem si přivstal a vše nachystal. Vše je v pořádku a hodiny ukazují 6:00 a to znamená, že můžu nahodit. Pravý prut nahazuji trošku níž po proudu a ke stromům, kde je možné, že splavaly kousky boiliesů, kukuřice, řepky a ostatní co bylo v krmné směsi. Na tento prut bylo opět nastraženo boilie PZN 1. Na druhý prut jsem dal halibut peletu 16mm s půlkou POP – UP Ananas.

První sobotní akce
Zrovna si piju kafe a snídám. V tom se mi rozpípal signalizátor. Utíkám k prutu, zasekávám a dostáváme se ke zdolávání. Za pár minut mi na podložce leží krásný a zdravý kapr. Jsem neskutečně nadšený, že se mi podařilo chytit kapříka hned první výpravu na řeku v letošním roce.

Dopoledne
Po této rybě se už nic neděje a já musím balit věci, protože mám ještě něco na odpoledne domluvené. Kolem jedenácté mám vše pobalené a zbývají jen pruty. Ve dvanáct už sedím v autě a odjíždím domů.

Této ryby si moc cením, protože jsem byl na řece na výpravě podruhé v životě a na toto místo se v létě vypravím aspoň na 4 noci a pokusím se udělat nějakého toho domorodce. :-) Za Universal Fishing Team & Pára z navijáku -- Hanz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení