ČR - LABE - ÚNOR, BŘEZEN 2016

Tak vás zase všechny zdravím, a posílám nějaké úlovky z konce února a začátku března. Úlovky, jak kapří, tak co se podařilo vyfotit. Teď například Lasice hranostaj ještě v zimním kabátku. Docela mě pobavila, protože co si budeme povídat, její sněhová camouflage není v našich "zimních" podmínkách úplně nenápadná, takže je čas vyměnit sako :)

No a kapříci? Ti teď nejvíce podléhali kuličce v průměru 20 mm, příchutě robin red/ořech, na prvním místě, a v závěsu na druhém místě játra/česnek. Na Labi byl poslední dobou celkem silný průtok, ale rybám to vůbec nevadilo a držely se prakticky na stejném místě, kde jsem je odchytával v předchozích zimních měsících za klidnější vody. Já jsem se tedy musel přizpůsobit, nasadit olova 160 g, které jsem stejně musel hodit tak, aby se zaseklo o kamenné valy pod vodou a netáhl ho proud řeky. Stejně tak jsem zesílil montáže a použil materiál, který odolá kamenným hranám, hlavně po záběru kapra. Pokud si ale nejste jisti, že budete schopni z kamenů montáž dostat zpět na břeh, tak tuto metodu rozhodně nedoporučuji. Takto utržená montáž, navíc v tak atraktivním místě je často pro kapra a jiné ryby smrtící nebo devastující past. Většinou jsem si místo krmil v dobu, kdy jsem nechytal. Při samotném chytání pouze jednu nebo dvě kuličky pod háček, k tomu do PVA také dvě kuličky, ale půlené, aby zůstali i v proudu zhruba na místě a to vše stačí ke spokojenosti v podobě jednoho až dvou záběrů za tří až čtyř hodinovou vycházku.

Tak ať se vám daří! A brzy zase u další Labské zprávičky.

Radek Pěnkava

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení