ČR - svazová voda

Začátek výpravy - V červnu jsem se opět vypravil na mou oblíbenou svazovou pískovnu a tentokrát na necelých 5 dnů. Výprava začala suprově. Počasí mi přálo a vše klapalo jak mělo. Zvolil jsem místo a nakrmil si ze člunu. Tentokrát jsem se rozhodl lovit na extrémní vzdálenosti. Odhadem asi 120 metrů. Chytal jsem podél ostrovu až za ním , takže když mi ryba zajela za ostrov, byla velká pravděpodobnost, že spadne. Nahodil jsem pruty. Nastražil jsem Banán – mušle s popkou ananas obalený v pastě a čekal. Vše jsem si v klidu rozbalil a šel si nachystat krmení na večerní zákrm.
Průběh dne
Během dne jsem spíše odpočíval a polehával. Hodně času jsem strávil sledováním vody a chováním ryb, chystáním věcí na focení a natáčení, protože jsem tam byl sám, tak muselo být vše dokonale připravené na noc. Nevěděl jsem, zda jsou už kapři vytření. Od místních rybářů mi bylo řečeno, že někteří ano a někteří ne. Kapři se na mém lovném místě ukazovali pravidelně, a tak byla jen otázka času kdy mi nějaký zabere. Možná jsem tomu věřil až moc a tento den jsem šel spát bez záběru. K tomu mě zastihla obrovská bouřka, a tak jsem pruty stáhl dřív a šel spát.
Ráno a dopoledne

Probudil jsem se ve 4:00 a pořád hodně pršelo, tak jsem zalehl a spal. V 8 hodin přestalo pršet a já v suchu nahodil. Uvařil jsem si snídani a kafe a čekal. Kolem dvanácté hodiny přehazuji a měním nástrahu. Nastražuji kuličku PZN 1 v játrovém dipu a obaluji ji opět v pastě.
Odpoledne a večer
Pořád jsem čekal na záběr a věřil jsem, že přijde. Nakonec přišla ta chvíle a krásný záběr a zdolávám kapra 62cm. Dnes mi už ryba nepřišla a opět začíná pršet. Stahuji pruty a jdu spát.
Celý den
Ráno již na mě čeká krásná obloha. Nahazuji pruty a opět nastražuji kuličku PZN 1 obalenou v pastě. Přes den mi přišeli 2 kapři 51 a 56cm. Jsem rád, že výprava vychází téměř podle představ. Akorát by mohlo přijít více záběrů. Odpoledne za mnou přijela kamarádka a plánovala, že tady bude se mnou do neděle. Zakrmili jsme jí tedy z druhé strany ostrova a už to tam letí. Asi okolo 23:00 jí příchazí neskutečná jízda 0a zdolává krásného kapříka okolo 65cm. Do půlnoci už nic nepřišlo, a tak stahujeme pruty a jdeme spát.
Předposlední den
Den začíná jako každý jiný. Zůstávám na nástrahách Banán – mušle a PZN 1. Ryby už spolupracovaly krásně, ale nebyli jsme schopni se prochytat k lepším kouskům.
Poslední den
Máme před sebou posledních pár hodin lovu a už tomu moc nedáváme. Podařilo se ulovit ještě dva kapry a končíme výpravu. Nakládám věci na člun a jedeme k autu. Byla to super výprava a těším se na další.
Za Universal Fishing Team & Pára z navijáku - Jan Čechák – Hanz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení