ČR - SVAZOVÁ VODA

Ahoj rybáři…
V středu 27.9. jsem se hned ráno po noční vydal na krátkou vycházku k vodě. Můj cíl byl udělat aspoň jeden záběr. Usadil jsem se na dobře známém místě. Od rána se ryby ukazovaly na lovném místě.
Asi v devět hodin jsem nahodil montáže a usedl jsem do křesla.
Dopoledne bylo krásné slunečné stejně jako pak celý den. Záběr se dostavil až odpoledne cca 14:35.
Byl to menší, ale krásnej lysák.
Pak už jsem záběr neměl. Když už jsem pomalu začal přemýšlet, kdy pojedu domů, tak zazvonil telefon a ozval se kamarád.
Po nedlouhém telefonátu mne ukacal ať zůstanu na noc.
Zhruba za dvě hodiny jsem měl věci na místě a byl jsem zabydlenej. V ten den jsem už záběr neudělal. Večer jsem zalehnul do spacáku plnej očekávání na brzké ráno. V tu chvíli by mne ani ve snu nenapadlo co mne ráno čeká.
Čtvrtek ráno jsem vstal před šestou, ať si můžu zakrmit a připravit montáže.
Krátce po šesté hodině letí montáže na lovné místo a začíná další krásný den. Počasí vcelku chladné, ale káva zahřívá.
To co se pak začalo dít, jsem si ani nepředstavoval.
6:40 přichází první jízda a po krásné zdolávačce je na podložce kapr 65 cm a 5,41 kg
7:14 sleduji hladinu a v tom se decentně pomalinku ohýbá prut a začíná ukázková pomalá jízda. Zvedám prut a už po pár vteřinách je mi jasný, že to je pěkná ryba. Po nádherné zdolávačce počasí které mne kapřík párkrát vycvičil, mám na podložce krásného kapra 84 cm 11,4 kg. Je to krásná stará ryba, která si asi užila svoje z nešikovným rybářem, protože má zdeformovanou ocasní část. Ale je to krásnej pocit držet ho v rukou. Po pár fotkách ryba putuje zpátky do vody.
8:30 ještě pořád plnej štěstí sedím v křesle, když se zase roztáčí cívka. Utíkám k prutu a po zvednutí cítím zase pěknou rybu. Po zdolání jsem zase plnej štěstí a adrenalinu. Kapřík má krásných 77 cm 7,40 kg.
15:30 klidnej odpočinek přerušuje zvuk hlásiče. Okamžitě startuji k prutům a zvedám jeden z nich. Je to další kapřík. Krásných 64 cm.
17:30 poslední jízda dne. Bohužel i tento víkend mi slávky ukázaly, že jsou na místě, kde chytám a chvilku po záběrů ztrácím celou montáž.
To byl poslední záběr v tento krásnej den…
V pátek jsem si musel na záběr počkat do 13:25 a na podložce skončil kapřík 54 cm a cca ve 14:10 ještě jeden 45 cm. Pátek byl ve znamení dvou malých kapříků, stejně jako pak i sobota. V neděli jsem byl bez záběrů. Stejně jsem byl nad míru spokojen s touhle prodlouženou výpravou. Počas celé doby lovu jsem používal ještě menší množství krmení než naposled. V naději, že zase bude fungovat PZN 3 jsem ji zvolil na celou dobu chytání. Takže už zase můžu potvrdit že PZN 3 šlape jak hodinky. Už teď se těším na další výpravu, která mne čeká od pátku, klasicky jako každý víkend.
Tak ať vám to jezdí… C&R