Kyjovka 2E - tester Svatopluk Kalina

Tak jsem konečně sladil volný čas s bratrem a vyrazili jsme včera ráno na "ně". Byl typický den na sumce, pod mrakem a dusno v poledne 20 °C no jo, ale my jeli na kapry. Byl to fakt jen 3 hodinový výlet na svazovou vodu KYJOVKA 2E.

O víkendu tam proběhli rybářské závody, takže voda vcelku vyrušená a přecpaná různýma krmnýma dobrůtkama, moc jsem od toho nečekal, ale konečně jsem měl volno tak proč ne. Jako první přišel na řadu adept s jménem Jahoda Oliheň. Pánové a dámy stalo se nečekané během oněch 3 dopoledních hodin jsme nachytali na silně zakrmené vodě 6 kusů kapra v rozmezí 44cm až 69 …….nepočítám do toho spoustu záběrů, které díky naší nepozornosti vyšli v niveč.

Naši kolegové sedící bez záběru v okolí 2,5 ha slepého ramene Moravy jen tiše převraceli oči………………na druhý den nabuzení předešlým úspěchem jsme vyrazili brzo ráno na to samé místo, jasný vítěz předešlého dne Jahoda-Oliheň byl vyslán do bitvy. První záběr přišel asi do 20 min byl o poznání opatrnější než ty z předešlého dne.V domění že se jedná o nějakého juniora jsem zasekl na druhé straně byl zřejmě senior a můj razantní zásek se zastavil jako rozjetý kamion o zeď, zvedla se vlna a návazec mě dal sbohem i s tím něčím na druhé straně. Dalších několik hodin proběhlo bez vetších záběrů, ryby se zdály být malé či opatrné. I počasí se nám pokazilo, zašal foukat chladný vítr.

Nastal čas nasadit jinou bojovou látku Bánán Mušle. Záběry přišli téměř okamžitě s ještě vetší razancí než předešlý den! V odpoledních hodinách končíme se skore 5 ks kaprů nej byl 70 cm mlíčňák, který dával dost nevybíravým způsobem najevo, že má jiné zájmy než se flákat venku z vody, samozřejmě byla spousta neproměněných záběrů, které přišli vždy, když měl člověk něco důležitějšího na práci, znáte to :-) Nebylo třeba ani velkého zakrmování na lovné místo jsem hodil nanejvýš 10-15 kuliček.

Můj závěr je ten, že koule PÁRA Z NAVIJÁKU FUNGUJÍ SKVĚLE. KDYŽ ZAUJMOU RYBU, KTERÁ BYLA PO DVA DNY POD SILNÝM TLAKEM, ŘÁDNĚ NAKRMENÁ A JIŽ VE FÁZY TŘENÍ NENÍ CO DODAT!!!!

Přikládám pár fotek a přeji všem Petrův zdar.