Kyjovka 2E - tester Svatopluk Kalina

Tak jsem konečně sladil volný čas s bratrem a vyrazili jsme včera ráno na "ně". Byl typický den na sumce, pod mrakem a dusno v poledne 20 °C no jo, ale my jeli na kapry. Byl to fakt jen 3 hodinový výlet na svazovou vodu KYJOVKA 2E.

O víkendu tam proběhli rybářské závody, takže voda vcelku vyrušená a přecpaná různýma krmnýma dobrůtkama, moc jsem od toho nečekal, ale konečně jsem měl volno tak proč ne. Jako první přišel na řadu adept s jménem Jahoda Oliheň. Pánové a dámy stalo se nečekané během oněch 3 dopoledních hodin jsme nachytali na silně zakrmené vodě 6 kusů kapra v rozmezí 44cm až 69 …….nepočítám do toho spoustu záběrů, které díky naší nepozornosti vyšli v niveč.

Naši kolegové sedící bez záběru v okolí 2,5 ha slepého ramene Moravy jen tiše převraceli oči………………na druhý den nabuzení předešlým úspěchem jsme vyrazili brzo ráno na to samé místo, jasný vítěz předešlého dne Jahoda-Oliheň byl vyslán do bitvy. První záběr přišel asi do 20 min byl o poznání opatrnější než ty z předešlého dne.V domění že se jedná o nějakého juniora jsem zasekl na druhé straně byl zřejmě senior a můj razantní zásek se zastavil jako rozjetý kamion o zeď, zvedla se vlna a návazec mě dal sbohem i s tím něčím na druhé straně. Dalších několik hodin proběhlo bez vetších záběrů, ryby se zdály být malé či opatrné. I počasí se nám pokazilo, zašal foukat chladný vítr.

Nastal čas nasadit jinou bojovou látku Bánán Mušle. Záběry přišli téměř okamžitě s ještě vetší razancí než předešlý den! V odpoledních hodinách končíme se skore 5 ks kaprů nej byl 70 cm mlíčňák, který dával dost nevybíravým způsobem najevo, že má jiné zájmy než se flákat venku z vody, samozřejmě byla spousta neproměněných záběrů, které přišli vždy, když měl člověk něco důležitějšího na práci, znáte to :-) Nebylo třeba ani velkého zakrmování na lovné místo jsem hodil nanejvýš 10-15 kuliček.

Můj závěr je ten, že koule PÁRA Z NAVIJÁKU FUNGUJÍ SKVĚLE. KDYŽ ZAUJMOU RYBU, KTERÁ BYLA PO DVA DNY POD SILNÝM TLAKEM, ŘÁDNĚ NAKRMENÁ A JIŽ VE FÁZY TŘENÍ NENÍ CO DODAT!!!!

Přikládám pár fotek a přeji všem Petrův zdar.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení