Labe - tester Tomáš Zich

Tak po dlouhé době jsem se dostal na chvilku k počítači tak zasílám zprávu z výpravy před 14 dny z Labe.

Kámoši Bříza a Langy mě doprovázeli, prý objevili kousek od Kolína krásný rameno spojené s hlavním tokem, tak sem kývl a 6 dní rybolovu bylo před námi. Už po cestě k ramenu jsem myslel, že tam s mým antirybářským autem ani nezajedu, ale nakonec to bez větší úhony zvládlo!

Po přijetí na místo jsme začli rozkládat vše potřebné. Poté jsme ihned dojeli zakrmit k protějšímu břehu, byly zde nad hladinou převislé větve a spadlý strom zdálo se nám to jako nadějné místo. Zakrmovali jsme kukuřicí s řepkou a ke každé montáži při každém vyvezení tak 20-30 kuliček a pelet. Chytali jsme na rúzné značky boillie Langy –Mivardi, Bříza-Václavík a já na Páru. Po nahození jsme se hned dali do popíjení slivovičky a piva , aby nám líp šlo. Po dopití lahvinky jsme se jeli s Břízou na člunu pokochat po revíru a ve chvíli, když jsme byli tak kilometr od našeho místa tak Břízovi volá Langy mám tady tak metr amura na Tomáše prut.

Chvíli jsme se s břízou dohadovali a řikali si že kecá, ale nakonec co když ne! Otočili jsme člun a jeli zpátky a v tom nám došla baterka k motoru tak pádla do ruky a jeli jsme jak draci zpět na místo. Po příjezdu na místo Hned volám na Langyho “tak kde ho máš, doufám že nekecáš“ Langy se jenom podival do vody a v podběráku opravdu amur. Do metru mu sice něco chybělo ,ale krásně stavěná ryba po změření a zvážení měl 84 cm a 7 kg. Udělali jsme pár foteček a šel zpátky do vody.

Nástraha byla monster crab ananas+pop up losos broskev. Po tomto záběru jsme po další dva dny měli pouze jeden záběr ze stejného místa ,ale ryba se vypla.Po třech dnech jsme to na ramenu zabalili a přesunuli se na hlavní tok řeky Labe, kde jsme byli další tři dny. Na labi nám chodilo ohromné množství záběrů od jesenů, cejnů, ale kapr pořád nic. Poslední den na labi nám přišli dva záběry od kapra, bohužel se nám obě ryby vypnuli. To nás nepotěšilo, tak jsme to zabalili a po týdnu u vody jeli odpočívat do pohodlí domova!

Tak ať se kouří z navijáku!!!