LABE - tester Saša Hájek

Zdravím Párolovce!

Konečně se tenhle víkend našla chvíle času i pro mé rybářské kolegy a mohli jsme společně vyrazit k vodě, což se stává párkrát do roka, takže jsem byl moc rád, že nám to takhle vyšlo.

V pátek a sobotu jsem vyrazil s kamarádem Jirkou na Labe. Počasí celkem podle mého gusta, až na intenzivní vítr, ale hlavně že nám moc nepršelo. Říkal jsem si, že by mohly kousat, což se tedy nestalo:-). Jirka jen v pátek ráno přelstil cejna a dále chytal na komerčního výrobce boilies, takže tahal jednoho ,,Suchopodložníka Obecného' za druhým:-). V sobotu v 7:30 ráno, až jsem se ráčil vyspinkat, jsem nainstaloval Jahodu-Oliheň na jeden prut a na druhý Robin Red-Ořech. Kolem 9:00 mi přichází konečně jízda (Jirka mě málem zabil, protože se věnoval prutům od 4:00 a já vstanu a mám. Náhoda no:-). Vytáhl jsem kapříka 65 cm na Jahodu-Oliheň (viz foto u rákosí). Tento článek mu ale věnuji nejen za jeho perfektně kulatý tělo a ryzost, ale především za to, že mi dal pěkně u břehu zabrat. Opravdu mazák - buřtík, ale v dobré kondici, něco jako já:-). No a to bylo vše. V 18:00 balíme a jedeme domů, protože v neděli vyjíždím ve 4:30 na rybník Hrušov…

Takže v neděli jsem vyrazil s 3 kamarády na soukromý rybník Hrušov. K vodě přijíždíme po 5:00 a v 5:30 už to všichni máčíme. První záběry na sebe nenechali dlouho čekat a kamarád Zděnda už tahá prvního jesetera. V tu chvíli přichází záběr i mě, na břeh dostávám menšího kapříka. Další záběr přichází Zděndovi juniorovi a vytáhl cejna, což v našem příběhu sehraje ještě roli:-). Kamarád Lůďa zatím nic, ale za chvíli se dočkává rovněž jesetera, na Jahodu-Oliheň. Poté přichází Jeseter mě a má 107 cm na Robin Red-Ořech, tak jsem maximálně spokojen. Po takto skvěle načatém ránu, začala intenzita záběrů opadat, především kolegům. Já jsem seděl na krajním místě a montáže jsem posílal do proudu přítoku. Záběry mi chodili cca 1 za hodinu, což mám rád, protože to je akorát na svačinku, cigaretu a popřípadě na panáčka:-). Ovšem vedle u kolegů situace houstla, záběry žádné, a tak se projevovali první příznaky zoufalství a sním spojených rybářských taktik:-). Když jsem vytáhl dalšího kapra, tak to Zděnda nevydržel a pod pohrůžkou násilí jsem mu musel odevzdat nástrahy, jak jinak než Páru:-) Od cca 14:00 do 18:00 jako když utne, sem tam výjimečně kapřík. Pak se to ale rozjezdilo, stylem, že jsem si nestihl dát ani cigaretu:-). Tuto etapu začal kapr 80 cm a 10,2 kg, kterého jsem překecal na Jahodu-Oliheň. Tahali jsme úplně všichni a rybou výpravy se stal kapr 85 cm a 12,5 kg na Banán-Mušle, který chytil právě Zděnda junior, který začínal cejnem (toho snad na této vodě nechytil nikdo v uplynulých 5 letech:-). Takže titul za nejmenší a největší rybu výpravy, dostává právě on! Po intenzivním rybolovu ve 21:00 balíme a jedeme domů. Když to shrnu tak za 15,5 hodin lovu ve 4 lidech, na 10 prutů jsme udělali 17 kaprů od 64 cm do 85 cm a 5 jeseterů od 82 cm do 107 cm + cejn a karas jako bonus:-) Nástrahy byly použity Jahoda-Oliheň, Banán-Mušle a Robin Red-Ořech.

Výprava byla super, chci poděkovat kolegům za pěkný lov a hlavně Ondrovi za perfektní nástrahy - Pára z Navijáku!

PS.: Potřeboval bych integrovat chladiče do navijáků, protože se v neděli dostávali do prudkých otáček, teplota rostla, a páry bylo více než obvykle, takže když Pára z Navijáku tak Chladič do Navijáku!

Takže odkuřte navijáky a zase někdy.

Ahoj Saša.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení