Mže - tester Radim Volák

Začátkem týdne jsem přemýšlel, že bych zajel někam na kapříky. Počasí mělo po celý týden být špatný, déšť a zima, tak jsem přemýšlel kam na ně a napadlo mě zajet na Mži v centru Plzně.

Voda tam celoročně teče celkem studená a nejedná se o žádný veletok cca 20 metrovou řeku, tak bylo rozhodnuto. Na vytipovaný místo jsem zajel 2 dny předem, trochu jsem se zděsil čistotou vody co byla cca 1,5 metru, ale i přes to jsem na vytipovaný místa hodil cca 20 kuliček. Druhý den jsem opět na stejná místa hodil stejné množství . Přišel den třetí a já odpočítával minuty v práci, abych jel místo vyzkoušet, ačkoliv jsem to plánoval až na sobotu na celý den, ale nedalo mi to.

Po příjezdu k vodě jsem navázal floucarbonové návazce s ohledem na čistou vodu a že budu chytat ve dvou metrové hloubce. Po dvou hodinách přišel padák, zasekávám cítím odpor, ale po pár vteřinách se fluocarbon trhá . Přehodnotil jsem situaci a převázal na pletenky po dalších dvou hodinkách přichází druhý záběr z boje vycházím jako vítěz já. Po převážení a měření a několika fotografiích , kapra s mírami 72 cm a 8,11 kg pouštím do svého živlu.

Po té se už nic nedělo tak jsem ještě 15 kuličkami prohodil a odjíždím. Ráno se vracím na místo činu, pokládám montáže na místo a čekám. Po 7 hodinách čekání se změnilo jen to že začalo hustě pršet. Říkám si, že by je to mohlo trochu probudit po 4 hodinách vytrvalého deště to zdávám a začínám pomalu balit. (teď bude pasáž jak všichni dobře znáte z ostatních článků, videí, ale je to tak). Přichází popotáhnutí ,ale po chvilce začínám s balením pokračovat a v tom přijde jízda,zasekávám a po 15 minutovém boji a vytrvalém dešti zdolávám kapra o mírách 68 cm a 7,60 kg opět provádím rutinu, po vypuštění kapra se i přesto rozhoduji ukončit lov , protože jsem promoklý a zmrzlý až na kost.

Díky za pozornost ať se kouří Raďa