ORLÍK - TESTER VLASTIMIL JAKOUBEK

Pára úřadovala na Orlíku.

30. dubna jsem s kamarádem Petrem Sloupem vyrazil na naší obvyklou jarní výpravu. Největší výzva je pro nás svazová voda, protože radost z pěkné ryby ze svazovky je mnohem větší než ze soukromáku, proto padla volba na Orlickou přehradu.

Po loňské vydařené výpravě na Orlíku ve stejném termínu jsme si říkali, že tak dobré to asi nebude. Opak byl ale pravdou, bylo to ještě lepší. Jak já tak i Petr jsme si chtěli vylepšit naše osobáčky, který máme oba stejné a to kapra 13 kg. Voda měla 15 stupňů. Po třech dnech bez záběru jsme začínali propadat panice. Rozhodli jsme se pro změnu. Já i Petr jsme si zakrmili v mělčí vodě. Hned ten den večer jsme začali dostávat záběry. Já jsem chytal na novinku ryba-oliheň a Petr zkoušel svojí oblíbenou banán-mušle. Ryba-oliheň mě velmi překvapila.

Podařil se mi nový osobáček a to 17 kg s délkou 98 cm. Byl to krásný souboj, který trval 25 minut. Petr sice osobáček nepřekonal, ale dostal se na krásných 12,70 kg.

Za týden se na břeh podívalo 38 kaprů. Většina z nich byla na ryba-oliheň. Oba jsme byli nadmíru spokojení a těšíme se na další výpravy na Orlík která budou v červnu a další v červenci.

Posílám pár foteček a ať vám ryby berou :-)