SVAZOVÁ VODA - TESTER MIROSLAV LÁTERA

Ahoj, v sobotu sem se vydal na ryby. Počasí žádná sláva, rtuť na teploměru nepřelezla 10stupnu a občas se do toho ještě přidaly přeháňky. Museli jsme se několikráte převlékat.:-( Nahodil sem kolem 7:30 a čekal co se bude dít. Jako nástrahy sem zvolil na dvou prutech boilies játra česnek 20mm a na třetí prut sem dal boilies ananas. Vše samozřejmě obaleno pastou. První vzrušení přišlo v 10 hodin. Swinger se přilepil k signalizátoru a nic. Žádná jízda jak bych čekal. Jen sem pohlédl na vodu kde se udělala vlna mířící pryč od místa kde sem měl nahozeno. Slova která sem vypustil z úst zde raději zmiňovat nebudu, protože je každý z nás rybářů velice dobře zná.:-D

Prut sem nechal i nadále nahozen. V 10.35 se na ten stejný prut dostavil druhy záběr. Tentokrát vše v pořádku a výsledkem byl kapr 74cm dlouhý s vahou 6,2kg.To bylo na dlouhou dobu všechno. Cca v 14.30 se ozval signalizátor na prutu vlevo.Jemné protočeni brzdy a mírný tah. Zasekl sem tedy a výsledkem bylo zdolání lina dlouhého 43cm. Pěkná ryba a na boilies s příchutí ananas potěšila dvakrát tolik.:-)

Dokrmil sem kobrou a čekal na další záběr. Ryby se nad zakrmeným místem evidentně zdržovaly nebo tudy aspoň pravidelně proplouvaly, ale výsledek se ne a ne dostavit. Bylo už kolem 19.30 a tak jsme s kolegou začali balit. Nechal sem nahozen už jen jeden prut a to ten co sem nahodil jak se říká jen tak na blind, bez jakéhokoli přikrmování. Když sem ho šel vytáhnout z vody a byl sem od něj už jen kousek, přišel razantní záběr, brzda jen chrochtala, tak sem rychle zasekl a zdolal bojovného kapra 76cm a 6,5kg těžkého.

Tak zas příště ….tester Míra.:-D