Osobáček ze svazové vody

Zdar Párolovci

Na začátku podzimu jsem opět vyrazil na 24hod výpravičku na naší krásnou řeku Labe.
Měl jsem vytipované jedno místo, ale moc nadějí jsem si nedával, protože začínal víkend a hlavně v létě tu bývá velký tlak od rybářů. Když jsem dorazil na místo, řekl jsem si yes je tu volno. Vylezl jsem z auta a šel zmapovat terén kam usadím pruty. Vracím se k autu pro kbelík, v kterém jsem měl den předem připravené krmné boilies eko-natur zatraktivněné Csl-boostrem a začínám si prokrmovat dvě místa podél břehu, jelikož byl silný průtok. Jelikož jsem si v poslední době oblíbil rychlorozpustné CSL BOILIES-GLM KOŘENÍ, hned jsem věděl co umístím na obě montáže, které jsem obohatil o PVA s amino peletkami. Obě montáže směřují do předem prokrmených míst a můžu se začít věnovat ve stavění bivaku. Bohužel do večera jsem se dočkal dvou záběru a to od cejna a tlouště.
V deset večer za silného deště jsem zbalil pruty a zalehl jsem do bivaku, nastavuji budík na pátou hodinu ranní a těším se až pošlu montáže zpět.
Jelikož pršelo skoro celou noc a já toho moc nenaspal, tak jsem si nakonec budík přeřídil až na osmou hodinu. Vylézám z bivaku a začínám si připravovat první prut a posílám ho do prokrmeného místa. Po deseti minutách si začnu připravovat druhý prut, ale v tom se mi v bivaku rozeřval příposlech a hned běžím k prutu a začíná krásný říční souboj a po cca 10 minutách podebírám krásného lysce s váhou 16,6kg a zvedám si tak svůj osobáček ze svazových vod. Po pár rychlých fotkách ho pouštím zpět do své domoviny a jsem vděčný za tento krásný okamžik, na který jen tak nezapomenu. Ať to jezdí.
Za páru Martin