POKRAČOVÁNÍ STUDENÝCH PROVĚREK

Chladné prověrky a přešlapování kolem prutů pokračují. Voda má lehce nad 7 stupňů, tak jsem měl po větším zakrmení trochu strach, jestli jsem si naopak neztížil lov, a jestli pak nebudu na fotky posledního lysce koukat jako na poslední rybu z tohoto místa, tedy aspoň na nějakou dobu. Byla by pak samozřejmě možnost se přestěhovat na jiné místo, ale to byla pro mne až ta poslední možnost.
Při raním tlačení, ne na záchodě, ale rybářského vozíku směr řeka, se mi honily hlavou ty nejhorší myšlenky. Napadalo mě hned několik důvodů proč nenachytám. Chce to ale zachovat klid a věřit svému plánu a snad dobře zvolenému místu. Nebudu to nějak dramatizovat, již první pohled na hladinu mi dodal velkou dávku optimismu, kterou brzy podpořil kapřík kolem 70-ti čísel, který to rozjel asi dvacet minut po nahození prutů. Nemučil jsem ho focením a sebe tak nezdržoval od nahození zpět na slibné místo. Čas utíká opravdu rychle. Já vyrazil zas jen na tři hodiny, a když vše šlape, jak má a u toho se snažíte vše natočit a nafotit, tak jsou ty tři hoďky jako nic. Musím říct, že po zakrmení vše opravdu šlapalo, jak mělo a o záběry nebyla nouze. Dvakrát se mi sešli dva kapři v podložce přelstění atraktivitou PZN 3.
Během lovu jsem dokrmoval malou hrstí 20 mm kuliček "Trojky", na které jsem i chytal a větší zákrm místa jsem si nechal zase až na odchod, s tím, že se ještě určitě párkrát vrátím na místo činu.
Vrátil jsem se nedočkavě hned další den, protože rychlá účinnost PZN 3 mě opravdu baví a rozhodně jsem dalšího krmení a kolečka tlačení nelitoval. To už si ale nechám do dalšího reportu od chladnoucí řeky. S pozdravem všem, Radek Pěnkava.