STUDENÉ PROVĚRKY

Je chladno, je vlhko, často mlhy, všude bláto a v keckách nachodím u prutů víc než při letních procházkách. Tak nějak teď vypadají vycházky k vodě. Ale nemohu si pomoci, já se na to prostě těšil. Těšil jsem se také, jak bude PZN 3 fungovat ve studené vodě na osvědčených zimních místech. Ve vodě normálních teplot byla "trojka" atraktivní někdy až moc. Měl jsem na ni krásnou velkou plotici, nespočet velkých tloušťů, jesenů, cejnů a kaprů někdy až komických velikostí, kteří neměli problém s často nastraženou kombinací 2 x 20 mm, a to hlavně proto, že se rychleji uvolňuje, což je jeden z aspektů velké atraktivity této kuličky. Je pravda, že to nebylo vždy velkým pozitivem, protože jsem potřeboval trochu více času, aby si kuličku našla cílová ryba, samozřejmě kapr.
S rychle chladnoucí vodou se karta obrací a já věřil, že bude rychlejší rozpustnost velmi silná zbraň. Při první vycházce na místo, které mi před pár lety přineslo několik krásných zimních kaprů jsem vsadil jen na co nejpřesnější nához do vytipovaných míst, s jednou kuličkou "trojky" ve 20-ti mm na jednom prutě a na druhém to samé, ale zvýrazněno 14-ti mm popkou Černého pepře. Aby kolem nástrah aspoň něco leželo, tak jsem naplnil ještě dvě decentní PVA punčošky drtí z totožného boilie. Byla v plánu jen tříhodinová vycházka, a tak vyhrazený čas zmizel opravdu rychle, však to znáte, když jste někde rádi, jak čas mizí rychle, natož tři hoďky na rybách. No nic nezoufal jsem a raději ještě rychle otevřel pytlík "trojky", s tím, že si nasypu na další den, že to bude určitě lepší. Rychle jsem tedy sprchoval místo kuličkami, když se v tom jeden naviják celkem zbrkle roztočil. Řeknu vám byl to bojovník a jeden z těch, kteří tvoří historky, protože na to, že měl 12,5 kg a voda už fakt není nejteplejší, tak kdybych ho ztratil, tak na to dlouho dlouho vzpomínám s tím, že jsem přišel o opravdu velkou rybu. Další důkaz, že dokud neleží na podložce, tak raději nesoudím. Ovšem nic to neměnilo na tom, že jsem na poslední chvíli dostal krásného lysého bojovníka s malinkými šupinkami rozházenými po těle připomínající jakési ozdůbky, opravdu nádherná forma. Fešáka pod sprchou kuliček zlákala kombinace "trojky" s popkou. Musím zmínit, že také bezchybně zafungovala montáž z fluorocarbonu v kombinaci se svlékací šňůrkou, malým háčkem 4xISEAMA č. 6 a doplňeno o plastické olovo pro zdokonalení směru háčku při vpichu do kapří tlamky.
Vycházka dopadla perfektně a co bylo další den po zakrmení? Bylo to lepší nebo jsem si místo naopak "zabil", protože na větší krmení je už chladno? To se dozvíte v další zprávě z chladných prověrek PZN 3. Ať se Vám všem daří, Radek Pěnkava.