PUTOVÁNÍ PO BLÍZKÝCH SVAZOVÝCH VODÁCH 2015+2016

I když jsem průběžně dával ty lepší fotky z posledních dvou sezón na stránky Pára z navijáku a Universal Fishing, rozhodl jsem se udělat takové menší ohlédnutí ze svazových revírů.

Myšlenka vyzkoušet různá místa na různých typech vod si se mnou pohrávala již delší dobu. Přeci jen okolí nabízí hned několik zajímavých úseků a míst. Je to jen o čase stráveném hledáním a zkoušením.

Mé putování začalo v roce 2015, brzy z jara, kdy byl na rybníku ještě led (viz. první foto).

Tato myšlenka nebyla ani tak o chycení gigantické ryby :D (to bych asi zvolil jiné lokality), ale o dobrodružství a neustálém poznávání svého okolí. Z hlediska nedostatku mého volného času, nebylo docházek mnoho, ale snažil jsem se utrhnout vždy, kdy to bylo možné.

Výpravy, jestli se to tak dá nazvat, byly převážně jedno-noční, někdy se povedly i dvě noci. Jindy jsem jel k vodě opravdu jen na otočku, alespoň pro ten pocit či zmapování nového místa.

Lov probíhal na položenou a boilies. Převážně jsem používal menší průměry kuliček, většinou dvě pod sebou (13,17). Byly i případy, kdy jsem navlékl 20mm velikost. Výborně se mi osvědčilo také samotné plovoucí boilies nebo panáček. Na frekvenci záběrů můžu určitě vřele doporučit 13mm potápivou kuličku s 10mm pop up.

Tímto se dostávám i ke značce mých nástrah. Je to Pára z navijáku, pro kterou jsem se rozhodl a porovnával s dalšími 2 výrobci v roce 2014. Tudíž jsem začal své putování pod vlajkou Tuhaňského náčelníka Ondry.

Čas utíkal jako voda a musím říct, že jsem byl v celku překvapen z úlovků vůči času stráveném s nahozeným prutem. Některá místa mě opravdu nadchla, i když jsem tam nechytil žádnou větší rybu. Naopak jiná, kde se větší ryba nacházela, zklamala. Čím? Kontrolami porybných, masařením, absencí horní míry (K70), odpadky u vody, přístupem kolegů rybářů a tak dále.

Myslím, že se dá určitě na dost věcech zapracovat a začít by měl každý u sebe! Uvědomit si, co vlastně člověk od rybaření očekává, jak se chovat v přírodě a stanovit si cíle. Rybařina není jen honění se za velkým kaprem s cílem fotografie. Může to být i cokoli jiného, už třeba jen radost z toho, že si na břehu rozdělám naleštěný vercajk…. Každá výprava či docházka muže mít jinou myšlenku nebo cíl. Proto je důležitý i úhel pohledu při hodnocení návštěvy daného revíru. Pokud jedu na rozlehlou vodní přehradu, kde již mám předem informace, že se velcí kapři vyskytují v přijatelném množství, jedu tam samozřejmě se záměrem ulovit rybu větších rozměrů, což bude považováno za úspěch. Vše ostatní bude průměrný či podprůměrný výsledek. Tudíž je potřeba vždy brát ohled na revír a jeho náročnost kam jedu rybařit.

Nicméně pro mě byly tyto dva roky zážitkem, na který rád vzpomínám. A jaký byl můj cíl? Pokud možno vyzkoušet co nejvíce míst na různých vodách (řeka, rybník) při velmi krátkých návštěvách břehů našich svazových vod. Lokalizovat části revírů, kam vkročí rybář opravdu výjimečně a ulovení alespoň jedné, trochu větší rybky, což se povedlo (kapr 72 cm na jednom, dá se říct, potoku). Samozřejmě, bylo pár kaprů větších, jak zmíněná 72ka, ale toho si cením nejvíce.

Více napoví také fotografie v tomto albu, které najdete na facebooku pod odkazem.

Touto cestou bych se chtěl omluvit i za kvalitu pořízených snímků, jelikož jezdím v drtivé většině případů k vodě sám.

Budu se snažit, aby se na naší TV také objevilo videjko z 2015 + 2016, kde také uvidíte pouštění níže focených kapříků zpět tak, jak jsem slíbil začátkem sezóny 2015.

Cíl na 2017 je jasný.

Pokračovat v cestování, možná se zaměřím letos konečně na jeden větší revír.

Zlomit konečně smůlu a ulovit kapra nad 20 kilo, ať už v zahraničí nebo u nás.

Uvidím jak budu vše časově stíhat, nicméně sledujete Universal Fishing a stránky Pára z navijáku, kde určitě budou fotky, videjka a informace od vody jak se daří.

Přeji úspěšnou rybářskou sezónu 2017 všem poctivým bláznům, co tráví čas tam, kam je jejich srdce táhne, kromě rodiny, nejvíce!

Loučím se sloganem - ,, Z nevinného koníčku se stalo životní poslání“ a zas někdy.

Za Universal Fishing Team & Pára z navijáku -- Pepan --