Ryba přes onu magickou hranici 20kg

Jak už jsem psal v předešlém článku, druhý den ráno jsem se na místo vrátil. Na samotný lov jsem měl asi tři hodiny. Neváhám a opět používám tu samou taktiku, s tím rozdílem že na oba pruty, umísťuji jednu a tutéž nástrahu. Jedna rychlorozpustná kulička Csl Glm-Koření s Pva, které s oblibou plním amino peletkami. Pruty rozmísťuji asi patnáct metrů od sebe, těsně pod břeh. První záběr na sebe nenechal dlouho čekat. Asi po dvaceti minutách mi končí v podběráku malej šupík. Rovnou z podběráku ho pouštím a prut nahazuji přibližně do stejného místa. Uběhla asi další hodina bez jakéhokoli potahu. Takže jsem se rozhodl, že oba pruty přehodím. Nejdřív ten levý, který jsem měl u sebe blíž. Potom jsem směřoval k pravému prutu, když v tom mi na něj přichází razantní záběr. Běžím k prutu, po zvednutí jsem už viděl, že ryba je dávno pod tím druhým prutem. A rozhodně neměla v plánu ani zastavovat. Nezbývalo než jít s ní, no spíš běžet. Opřela se do proudu a opět z něj vyjela asi až někde padesát metrů od místa, kde byla položená montáž. A pak to začalo, přetahovaná o každý centimetr vlasce. Absolutně jsem nevěděl s jakou rybou hraju přetahovanou. Už uběhlo asi dvacet minut, ruce jsem měl v jednom ohni. A tehdy jsem jí konečně spatřil. Mohutný lysec, který se jen tak nechtěl vzdát. Já to v plánu, ale taky neměl. Souboj pokračoval ještě dalších dvacet minut, když už konečně se rybka vzdala, položila se na hladinu a nechala se navést do podběráku.

Zaplavil mě neskutečný pocit. Další ryba přes onu magickou hranici 20kg mi skončila v podběráku. Rychle jsem pořídil pár fotek a nechal jí odplavat tam kde má být. Mokrý, špinavý, zmrzlý, ale za to neskutečně šťastný jsem vše zabalil a vyrazil domů.
V následujících dnech, jsem se na místo vracel a pravidelně dělal záběry, jak od menších tak i od větších ryb.

Vladislav Krejcar

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení