URBAN FISHING BY UNIVERSAL

Je to už lehce přes měsíc, co jsme odstartovali náš první Urban fishing by Universal. Jako jednotlivci jsme pochopitelně nechytali ve městě, či na rušnějším místě poprvé, ovšem tentokrát to měla být teamová záležitost 3 lidí.

Vše bylo předem prokonzultováno, plány a cíle jasné. Jako místo lovu jsme zvolili řeku. Nechtěli jsme určitě ,,bobkařit´´ na jednom místě, takže jsme to pojmuli trochu aktivněji.

Rybolov samotný byl celkem pestrý i počasí nám dávalo zabrat. Teplo, chadněji, déšť, vítr, no byla to sranda. Přesto rybky celkem spolupracovali. Na břeh se podívali kapři několika velikostí, ke konci Huby vyndal feeder, aby mrknul, co se v řece ještě nachází, ….. no a našlo se….. V podběráku skončila nějaká ta ostroretka, okoun, jelec a dokonce i sumík.

Za Páru z navijáku mě osobně fungovala nejvíce novinka PZN 3 a také PZN 2. Po většinu času jsem chytal na jednu 20 mm kuličku, občas jsem doplnil plovkou Ananas, nebo černý pepř. Jelikož jsem chytal na jemné 10 ft pruty Delphin Etna N.G., volil jsem dle toho i koncovou montáž. Již dlouhodobě používám fluorocarbon od Finu 0,30 mm, klasickou boční závěsku a 6 háček Ashima heavy carp. Jemná šňůrka by byla určitě lepší varianta, ale takto jsem si snížil riziko zamotání na minimum při odhozu bez PVAčka.

Byl to parádní víkend a musím říct, že lidiček kolem nás prošlo celkem hodně. Několik z nich se zastavilo na kus řeči, jiní zase udělat foto, nebo prostě jen pozdravit. Navštívila nás také Ryb. stráž (viz. foto v albu), z čehož jsme měli upřímnou radost, že je revír pod dozorem. Přístup RS byl opravdu příjemný a na úrovni. Škoda, že není více takových.

A co dodat závěrem? No, držte nám palce, při dalším Urbanu a těšte se na video, protože bude stát určitě za to.

Za Universal Fishing & Pára z navijáku -- Pepan --