VŠECHNO PRO ZÁBĚR DÍTĚTE

Cca v polovině dubna, jsme s rodinou vyrazili na přehradu Hracholusky. Už při odjezdu z domu, jsem si říkal, že jedeme jen na 3 dny a rád bych aby si zachytal hlavně syn na své nové pruty, které dostal k narozeninám.

Sebou jsme měli pouze PZN 3 průměr 13 mm a stálou vychytanou kombinaci firmy Pára z Navijáku a to Banán – Mušle průměr 13 mm s pop up Ananas průměr 10 mm. Rybu jsem chtěl hlavně přilákat a co nejdříve chytit, takže jsem netahal nic kromě koulí, na které jsme chytali.

Taktika byla jednoduchá vždy hrst od každé příchutě rozprostřít do prostoru, aby vůně přilákala rybu a doprostřed umístit montáže. Vše muselo být tak daleko, aby tam dokázal syn dohodit, takže v rozmezí 20 až 50 metrů od břehu. Nešlo mi o to aby nachytal 10-ti kg kapry, nešlo nám celkově ani o kapříky, i když by jsme byly rádi kdyby se nějaký ukázal, ale šlo o to aby si syn zachytal.

PODAŘILO SE!!! Jako první se na nás podíval Jelec ve velikosti 42 cm, kterého jako první rybu vůbec sám držel Matěj. Další byl malý šupináč o velikosti cca 40 cm, poté další jelec 39 cm a nakonec malý šupináč o velikosti 35 cm. Ryby braly rovnoměrně na obě příchutě.

Jsem velmi rád, že se to podařilo a těšte se na další článek od dětí a to z akce klubu Okounek a to Chytání s Hanzem.

Za Páru z Navijáku, Klub Okounek a Universal Fishing,

Martin (Hudýny) Hudziec

P.S. ještě abych nezapomněl, udělali jsme si výlet do stříbra, kde jsme vedle pekárny a nákupu skočili dědovi do místní prodejny pro šrot. Jenže malý tam viděl velikého plyšového kapra a nemohli jsme odejít bez něj. Že bychom byli doma tři rybáři? Jo a taky jsem si jednoho šupináče chytnul, ale o to tady vůbec nešlo.