CARP MARATON LABE 2017

Od 4.5.-8.5.2017 jsme se já, Jana a Petr zúčastnili závodů na Labi.
Důvod přihlášení na tyto závody byl ten, že Labe je moje srdcová záležitost a tudíž to byla taková výzva !
Čtvrtek navečer proběhlo losování a Jana pro nás vylosovala č. 18, které se nacházelo tři místa nad komorou. Jelikož na toku Labe byl velký průtok, tak jsem si říkal, že klidnější část nad jezem by mohla být pro nás výhodou.
Strategie byla od začátku jasná. Dva kaprové klacky na větší rybu a dva proutky, kterým já říkám "žvejkačky" pod nohy a skrz cejny a tlouště se prochytávat k bodovaným kapříkům nad 50 cm.
Bohužel od pátku až do pondělí jsme neudělali ani cejna !!!!
Zkoušeli jsme různé vzdálenosti a místa, ale všechna snaha byla marná. Chvílemi jsem montáže kaprové proměňoval na feedrové. Návazec pr. 0,20 mm fluocarbon, háček č. 12 a na vlas plovka ořezaná na velikost burizónu nebo kostička 5x5mm. Tuto montáž jsme pokládali na koberec methodmixu 2x2 metry přímo pod nohama za hranu a ani ťuk.
Nejblíž od nás se vytáhly dva kapříci na č. 20 přímo nad komorou. Řekl bych, že za daných podmínek topové místo, kde kluci z týmu Smile Carp B vytěžili s celkovou váhou 8,38 kg krásné 3. místo.
Číslo 19 nic, číslo 18 nic (my), číslo 17 nic, číslo 16 nic, číslo 15 nic, číslo 14 jednoho kapříka 2,24 kg.
39 týmů - 156 nahozených prutů na dvou úsecích Labe a dá se říci, že se vytáhl pouze jeden labský kapr a to klukama z Karbicarpu, který vážil 9,75 kg.
Jinak se většinou jednalo o kapříky nasazené.
Z 39 týmů bylo 27 týmů bez ryby !!! Za tak málo nachytaných ryb mohl hlavně velký průtok Labe a z informací co jsem se po závodech dozvěděl, tak kapři se spíše zdržovali v ramenech, kde byli v klidu a vyhlíželi sluníčko, aby se mohli začít třít.
Asi největší perličkou na závodech jsme byli samozřejmě mi, když během vteřiny jsme přišli o dva Petrovi pruty, které jsme měli vyvázené na druhou stranu přes kolíček. A jak se to mohlo stát ???!!!! Jednoduše, trochu jsme si přispali a neslyšeli lodě. Vše ale dobře dopadlo a díky rychlé pomoci sousedního týmu Smile Carp "A" jsme pruty vylovily. DÍKY CHLAPY !!!!
Jinak závody super. Organizačně zvládnuté na jedničku !!!!
Ať se kouří z navijáku, Ondra.