ČR - ZÁVODY CARP CLUBU ČR

Zdravím všechny příznivce páry z navijáku. Dne 19.5.2016 jsem se zúčastnil 4 kola carp ligových závodů CARP CLUBU ČR na svazové vodě Samberk. Po losování a rozjezdu všech týmu na lovná místa jsme se ocitli na našem lovném místě č.7. Pískovna Samberk propojená s řekou Labe dává kaprům možný průplav z řeky do pískovny a z pískovny do řeky.

Pískovna je posazena v nádherném prostředí, obklopena krásnou přírodou, zkrátka co si člověk může vůbec přát. Po sondování dna a zvolení nástrah, jsem zvolil na jeden prut monstr krab - ananas , s fluo pop up ananas který je mou srdeční záležitostí, bez kterého nikdy neodjíždím na žádný závod ani žádnou výpravu. Je to koule s postupným startem při kterém se ryby intenzivně vracejí na naše lovné místo, kde ho opravdu intenzivně pojídají. Na druhý prut jsem nastražil kouli jahoda- oliheň 13 mm na dno obalenou v těstě. Krmil jsem pouze největšími průměry kobrou pro dopravení krmení na velké vzdálenosti, a pouze pár raket z metod mixem a drceným boilím 1x za den. Zkrátka pokud možno minimálně plašit lovné místo projíždějícím rybám které si sem tam zobnou. Po pár hodinách zakrmení se na hladině objevili skupinky cejnů, které přilákala vůně metod mixu a mého boilí. Ale kapři absolutně nereagovali na mé nástrahy, až do soboty. V sobotu ráno po nařízení mobilního budíku na 4 hodinu, nahazuji 2 pruty a rychle zaléhám do svého zahřátého spacáčku.V 5 hodin ráno mě budí můj příposlech a brutální jízda na levý prut s nástrahou jahoda-oliheň 13 mm obalená v pastě stejné příchutě. Po záseku cítím, že jde o slušnou rybu. Po 35 minutách získávám převahu nad rybou a můj parťák rybu podebírá nevěříme vlastním očím nádherný nevytřený kapr šupík plný mlíčí které stříká po celé podložce, značí že ryba ještě nešla do tření. Váha po odečtení vážícího saku se zastavuje na 21,10 kg.

Obrovský výkřik a emoce štěstí nemá konce, tak nádhernou rybu chytit na svazové vodě a na závodech, to je přání snad každého sportovního rybáře. Nechápu, že takovou rybu může někdo vůbec zabít nebo prodat na nějaký soukromí revír. Já bych ji neprodal ani za 1 milion korun v hotovosti. Po rychlém focení a vážení rybu hned pouštíme a věříme v další záběry. Bohužel tato náhodná ryba byla naší rybou poslední až do nedělního konce závodů. Chci se omluvit za ne moc zdařilé foto kapra, ale kapr byl dosti vysílen ze zdolávání, tak jsme ho nechtěli zbytečně trápit dokonalou fotografií. Vždy berme na vědomí , že jde především o zdraví všech ryb, které pouštíme a které se snad s námi někdy ještě setkají znovu a znovu. Tahle ryba nám přinesla 3 místo na 4 kole ligových závodů, kterého se zúčastňuje špička kaprařů v ČR a tím i 3 místo má pro nás cenu zlata. Za páru z navijáku a poděkování Ondrovi Martin Vinklárek.