DĚTSKÉ ZÁVODY 2018 – ČENKOV 1

Rok se s rokem sešel, nastal červen a samozřejmě čas pravidelných dětských rybářských závodů pořádaných naší místní organizací Odolena Voda na revíru Čenkov 1. S přípravami – sháněním sponzorů - jsme začali s měsíčním předstihem, abychom pro závodníky zajistili dostatek občerstvení, které jsme roznášeli i v průběhu závodu okolo rybníka, a samozřejmě také potřebné množství hodnotných cen. S potěšením musím konstatovat, že se stále ještě najde mnoho dobrých lidí, kteří rádi podpoří akce pořádané pro děti, mezi něž patří i Ondra Rutkowski vlastnící firmu s rybářskými potřebami „Pára z navijáku“.

16.6. ráno bylo vše připraveno a už se jen čekalo, jaké nám příroda připraví počasí a kolik dětí dorazí. Počasí vyšlo parádně. Závody byly plánovány od 7 do 12 hodin, ale protože sluníčko pracovalo na 100%, tak jsme závody ukončili o půl hodiny dříve, abychom děti úplně neusmažili.

Než jsme spočítali výsledky, tak jsme všem závodníkům dali na posilněnou teplé buřty z naší udírny, a k tomu dostatek pití a následně ovoce na osvěžení. Celkově se závodů zúčastnilo 20 dětí a všechny odcházely spokojené i s nějakou cenou. Vítěz, Tomáš Syrovátka, nachytal přes 20 metrů ryb (113 kusů).

Z radostných a spokojených tváří dětí a z reakce přítomných rodičů soudíme, že se závody líbily, jelikož jsme byli na závěr odměněni bouřlivým potleskem. Toto je pro nás odměnou, a pokud se nestane nic závažného, tak příští rok do toho opět jdeme.

Ivo Martinák