PODPORA MLÁDEŽE

Ahoj. Tak se hlásím s jednou zprávičkou.

Nedávno pořádala naše MÍSTNÍ ORANIZACE (POBOČNÝ SPOLEK) MRS Třešť dětské rybářské závody.

Jednalo se o klasické rybaření na položenou, plavanou či feeder s jedním prutem. Zájem byl veliký, a tak se na startovním poli objevilo bezmála 40 závodníků. Všichni se pochopitelně těšili až nahodí a mě samotného překvapilo, že i dívky sebraly odvahu a přijely to klukům ,,natřít".

Osmá hodina avizovala start závodu a ukončení bylo v plánu ve 14 hod, včetně polední pauzy na oběd.

Právě pauza na oběd byla důvod proč jsem přijel. :D ;) S radostí jsem přijal pozvání, abych mohl o pauze mládeži předvést pár návazců. Ale hlavní důvod návštěvy byl udělat krátkou přednášku, jak se chovat při návštěvě revíru, a jak správně manipulovat s úlovkem. Také sdělit poselství, že ryba není potřeba nosit domů, aby se člověk pochlubil, ale že jsou i jiné metody, jak lze ukázat svou radost z úlovku a dobrodružství u vody (foto, video). No…. poledne uteklo opravdu rychle a na závěr tedy nezbylo, něž poděkovat všem dětem a některým rodičům za pozornost, předat balíčky, které jsem nachystal a popřát Petrův Zdar.

Jak tedy dopadly závody? Až na to vedro , které přineslo lehkou únavu, proběhlo vše na výbornou. Musím uznat, že MRS Třešť vše svědomitě připravila a odměnou byly úsměvy a radost naší rybářské budoucnosti.

#chytejProRadost

#Josef Oburka #Universal Fishing #PZN